SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Mucharski nowym naczelnym „Tygodnika Powszechnego”

Piotr Mucharski w przyszłym roku zastąpi ks. Adama Bonieckiego na stanowisku redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” (Tygodnik Powszechny).

Piotr Mucharski nowym naczelnym „Tygodnika Powszechnego”

O tej zmianie poinformował w najnowszym numerze pisma ks. Boniecki: „Dla mnie będzie to rok ważny, bowiem z woli Kościoła (ściślej: mojego zakonu) mam opuścić w marcu fotel redaktora naczelnego „TP”. Przejęcie kierownictwa Redakcji przez kolejne pokolenie jest rzeczą naturalną i potrzebną: moim następcą będzie dotychczasowy zastępca, Piotr Mucharski, związany z „Tygodnikiem” od ponad 20 lat.”

Ks. Boniecki od marca 2011 roku przechodzi na emeryturę, ale nadal będzie współpracował z „Tygodnikiem”. Rekomendował on Piotra Mucharskiego na swojego następcę, a zarząd spółki wydającej „TP” tę kandydaturę zaaprobował.

„Na przyszłość „TP” z nowym Naczelnym, ze świetnym zespołem redakcyjnym i wydawniczym, patrzę spokojnie i z nadzieją. Na nadchodzący rok zresztą też. Wierzę, że minione doświadczenia dobrze zaowocują w roku 2011” – napisał ks. Boniecki w najnowszym wydaniu „TP”

Piotr Mucharski związany jest z „Tygodnikiem Powszechnym” od 1988 roku. Jest też współautorem kilku książek m.in. „Wygrać życie” wraz Kamilem Durczokiem czy „Innego końca świata nie będzie” z Katarzyną Janowską. Mucharski wraz z Janowską prowadził również telewizyjne cykle wywiadów ”Rozmowy na koniec wieku”, ”Rozmowy na nowy wiek” i ”Rozmowy na czasie” w TVP 1.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Mucharski nowym naczelnym „Tygodnika Powszechnego”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl