Zmarł Piotr Nehring, wieloletni dziennikarz „Gazety Wyborczej”

W wieku 56 zmarł Piotr Nehring, dziennikarz „Gazety Wyborczej” (Agora) specjalizujący się w tematyce zagranicznej i historycznej. W ostatnich latach zmagał się z ostrą białaczką.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

O śmierci Piotra Nehringa poinformował Bartosz Wieliński, szef działu zagranicznego „GW”, opisując jego półtoraroczną walkę z ostrą wersją białaczki. - Rok temu pomyślnie przeszedł przeszczep. Jesienią siedzieliśmy w jego ogródku - jeszcze nie odrosły mu włosy, na twarzy miał chirurgiczną maseczkę - i żartowaliśmy z jego choroby. Bo miało być już tylko dobrze - stwierdził Wieliński.

- Gdy na początku lipca niespodziewanie wylądował w szpitalu, wymienialiśmy SMS-y. Żartobliwie go sztorcowałem, że ma się nie wygłupiać i wracać do pracy, bo tyle rzeczy jest do zrobienia. Zapewniał, że da radę - dodał.

Piotr Nehring był związany z „Gazetą Wyborczą” od lat 90. Początkowo był szefem działu gospodarczego, a potem zagranicznego. W ostatnich latach odpowiadał za dodatek „Ale Historia”, który ukazuje się z „GW” od początku 2012 roku.

W maju 2014 roku jako jeden z wieloletnich dziennikarzy „Gazety Wyborczej” został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Piotrek był kapitalnym redaktorem, teksty kroił, przestawiał tak długo, aż nabrały odpowiedniego kształtu. Gdy mówił, że coś jest złe, to miał rację. Miał też rację, gdy mówiąc o tym autorowi, bywał szorstki. Dla niego nie było nic gorszego niż tekst, z którym nic nie można było zrobić. Albo gdy autor nie uczył się na własnych błędach - napisał o zmarłym Bartosz Wieliński.

- Był ciepłym człowiekiem, pogodnym, obdarzonym ironicznym poczuciem humoru. Spędzaliśmy godziny, luźno rozmawiając o historii i dowcipkując na temat współczesnych polityków i tych, którym przyszło służyć Polsce kilka pokoleń przed nami. Historia była jego pasją, znał jej szczegóły i szczególiki. Nie był wyznawcą narodowych mitologii, na polskie dzieje patrzył surowo, choć sprawiedliwie - dodał.

W ostatnich latach mimo choroby Piotr Nehring napisał książkę „Zapomniani żołnierze niepodległości” (ukazała się we wrześniu ub.r.).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Facebook testuje pobieranie opłat od twórców i firm

Facebook testuje pobieranie opłat od twórców i firm

Media Expert śrubuje rekordy. Tyle jeszcze nie zarobił

Media Expert śrubuje rekordy. Tyle jeszcze nie zarobił

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"