SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Ostrowski nadal prezesem Radia Koszalin. "Gwarantuje, że pieniądze będą dobrze spożytkowane"

Prezes Radia Koszalin Piotr Ostrowski został ponownie wybrany szefem koszalińskiej rozgłośni publicznego radia - zdecydowała Rada Mediów Narodowych.

fot. materiały prasoweArticle

W piątek, 24 lipca br. Rada Mediów Narodowych podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa Radia Koszalin Piotra Ostrowskiego. Nie jest to zmiana na tym stanowisku - szefem koszalińskiej rozgłośni radia publicznego jest już od 2010 roku – przez trzy kadencje.

Wcześniej był dyrektorem oddziału TVP w Gdańsku oraz kierownikiem redakcji TVP m.in. w Koszalinie, Słupsku i Gdańsku.

Decyzja o jego wyborze zapadła trzema głosami posłów PiS: przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego, Elżbiety Kruk oraz Joanny Lichockiej. Dwa głosy wstrzymujące się należały do Grzegorza Podżornego oraz Juliusza Brauna - jak uzasadnili wstrzymali się od głosu, ponieważ obsadzanie tego stanowiska powinno nastąpić w trybie konkursu.

Dodatkowo Juliusz Braun zgłosił wniosek o skreślenie z porządku obrad tego punktu i złożył nowy - o przeprowadzenie konkursu na prezesa Radia Koszalin (na zasadzie otwartych przesłuchań, a nie możliwości zgłaszania kandydatów przez członków Rady Mediów Narodowych). - Konkursu więc nie będzie i RMN nie chciała nawet na ten temat rozmawiać - komentuje Braun.

Według Krzysztofa Czabańskiego Ostrowski "ma duże osiągnięcia". - Radio Koszalin rozwija się. Są plany rozwojowe ze względu na to, że są większe pieniądze dla spółek medialnych teraz z tytułu rekompensat z budżetu państwa, a pan Piotr Ostrowski gwarantuje, że te pieniądze będą dobrze spożytkowane - dodał.

 

 

Dołącz do dyskusji: Piotr Ostrowski nadal prezesem Radia Koszalin. "Gwarantuje, że pieniądze będą dobrze spożytkowane"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Jak gwarantuje to mu wierzę.
odpowiedź
User
Gosc
Każda złotówka wydana na państeowe media jest defraudacją.
odpowiedź
User
widz555
Ot i zagadka rozwiązana: w Polskim Radiu chodzi o właściwy podział kasy, a nie dotarcie z czymkolwiek do słuchacza. Nie dziwi zatem ani postawa pani prezes, ani spadająca słuchalność, która zdaje się nikogo kompletnie nie obchodzić. Przepędzenie fachowców służyło tylko i wyłącznie pozbyciu się zawracających tyłek świadków.
odpowiedź