SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Skwieciński będzie ambasadorem RP w Armenii

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wręczył w środę Piotrowi Skwiecińskiemu nominację na ambasadora Polski w Armenii. Skwieciński przez lata pracował jako dziennikarz, przez kilka lat był też prezesem PAP.

Piotr Skwieciński, fot. Telewizja wPolsce.plArticle

"Minister Zbigniew Rau wręczył dziś nominację ambasadorską Piotrowi Skwiecińskiemu, który zostanie nowym Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Republice Armenii" - przekazał resort dyplomacji na Twitterze.

Skwieciński jest absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1990–1994 Piotr Skwieciński był dziennikarzem "Życia Warszawy", w latach 1994–1996 wiceszefem programu informacyjnego Wiadomości TVP1, w latach 1996–1998 pracował w gazecie "Życie".

W latach 2003–2006 był kierownikiem publicystyki politycznej w telewizji TV Puls, współpracował m.in. z "Gazetą Polską" i "Rzeczpospolitą".

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W latach 2006–2009 Piotr Skwieciński był prezesem Polskiej Agencji Prasowej, a potem współpracownikiem "Rzeczpospolitej". Od marca do końca grudnia 2011 był moskiewskim korespondentem tej gazety, a w latach 2012 - 2013 publicystą "Rz" i tygodnika "Uważam Rze". W latach 2013-2019 Skwieciński był publicystą tygodnika "Sieci".

W latach 2009–2010 był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka. W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Piotr Skwieciński rok temu wydalony z Rosji

W marcu 2019 r. Skwieciński został dyrektorem Instytutu Polskiego w Moskwie. W kwietniu 2022 r. został wydalony z Rosji wraz z grupą 45 polskich dyplomatów w ramach retorsji po inwazji Rosji na Ukrainę.

W sierpniu 2022 r. objął stanowisko zastępcy dyrektora departamentu dyplomacji publicznej i kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Skwieciński włada biegle językami rosyjskim i angielskim.

Dołącz do dyskusji: Piotr Skwieciński będzie ambasadorem RP w Armenii

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żałosne
Pisowski czopek wreszcie coś wylizał.
odpowiedź
User
Nick
Pisowski czopek wreszcie coś wylizał.

Pomyśl, czy takich słów wypada używać. Po co ten jad? Nie służy ani Tobie, ani innym czytelnikom. Ciepło pozdrawiam
odpowiedź
User
essa
Gratulacje. Bardzo inteligentny człowiek.
odpowiedź