SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Walter odchodzi z zarządu TVN. Zastąpi Mariusza Waltera

Rewolucja w Grupie ITI i TVN. Z końcem roku Mariusz Walter, współzałożyciel Grupy ITI, odejdzie z zarządu spółki. Jego miejsce zajmie Piotr Walter, który przestanie być wiceprezesem TVN. Do zarządu telewizji wejdzie pięciu dotychczasowych dyrektorów w spółce.

Mariusz Walter, rezygnując z zasiadania w zarządzie Grupy ITI, zostanie mianowany honorowym prezydentem Grupy ITI.

- Dziś, z dumą i osobistą satysfakcją spoglądam wstecz na obfitującą w sukcesy historię Grupy ITI, która rozpoczęła się ponad 25 lat temu. Jestem dumny, iż mój syn Piotr Walter będzie moim następcą. Piotr ma bogate doświadczenie i know how w zakresie nadawania telewizyjnego i bez wątpienia wraz z moimi kolegami z zarządu będzie kształtował wizję i strategię Grupy ITI oraz nadzorował jej wdrażanie - mówi Mariusz Walter.

Piotr Walter od 2013 roku jako członek zarządu ITI będzie reprezentował interesy akcjonariuszy założycieli rodziny Walterów w Grupie ITI. Piotr Walter wejdzie też w skład rady nadzorczej TVN oraz rad nadzorczych innych spółek Grupy ITI.

- Plan sukcesji roli mojego ojca w zarządzie Grupy ITI powstał w naszej rodzinie już dawno temu. Już wkrótce obejmę jego dotychczasowe stanowisko i oczekuję na możliwość rozwijania i realizowania wizji oraz strategii ITI wraz z moimi kolegami z zarządu Grupy ITI - dodaje Piotr Walter.

Prezesem Grupy TVN i dyrektorem generalnym spółki pozostanie Markus Tellenbach, natomiast funkcję wiceprezesa z TVN obejmie John Driscoll, dotychczas członek zarządu odpowiedzialny za finanse. 12 listopada br. rada nadzorcza TVN zdecydowała też o powołaniu do zarządu spółki pięciu dotychczasowych dyrektorów.

>>> DVB-T: TVP1 i Polsat liderami, TV Puls wyżej od TVP Info

Edward Miszczak, dyrektor departamentu programowego, został powołany na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za obszar programów rozrywkowych.

Adam Pieczyński, dyrektor departamentu informacji i kanału TVN24, został powołany na stanowisko członka zarządu ds. programów informacyjnych.

Piotr Tyborowicz, dyrektor sprzedaży i reklamy, został powołany na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż.

Piotr Korycki, dyrektor finansowy TVN, został powołany na stanowisko członka zarządu ds. kontrolingu biznesowego.

Maciej Maciejowski, odpowiedzialny za kanały tematyczne na stanowisku zastępcy dyrektora departamentu programowego, został powołany na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za rozwój biznesu.

TVN to polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI, założonej w 1984 r. przez Jana Wejcherta i Mariusza Waltera.

Dołącz do dyskusji: Piotr Walter odchodzi z zarządu TVN. Zastąpi Mariusza Waltera

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
expert
To spektakularne zmiany. Ta kopernikowa rewolucja z pewnością sprawi, że akcje TVN poszybują w ciągu roku w górę o 200%. Rekomendacja: kupuj i nachap się. Spomnicie moje słowa.
odpowiedź
User
Virgo
Ciemny lud akcjonariuszy TVN na pewno to kupi
odpowiedź
User
mały edzio
Tytuł Miszczaka powinien brzmieć - fiuitek zarządu do spraw kretyńskiej rozrywki dla niedorozwiniętych.
odpowiedź