SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Wawrzeński nowym członkiem Rady Nadzorczej TVP

Piotr Wawrzeński został w czwartek nowym członkiem Rady NadzorczejTVP. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała go czteremagłosami, w głosowaniu nie uczestniczył Lech Haydukiewicz -poinformował przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.

Piotr Wawrzeński nowym członkiem Rady Nadzorczej TVP

Kandydaturę Wawrzeńskiego zgłosił Tomasz Borysiuk. Wawrzeńskibył do niedawna członkiem Rady Nadzorczej Radia Lublin, zzasiadania w której zrezygnował 13 listopada. Na jego miejsce KRRiTwybrała w czwartek Agnieszkę Stolarczyk.

Jak powiedział Borysiuk, Wawrzeński ma doświadczeniedziennikarskie. Wykłada m.in. prawo autorskie i prasowe w szkoledziennikarskiej im. Wańkowicza. Publikował m.in. w "KurierzeLubelskim", był dziennikarzem lokalnej telewizji w Lublinie,felietonistą miesięcznika "Prawo i Administracja".

Wcześniej KRRiT rozważała też wybór Agaty Mikołajczyk, która doniedawna była w składzie RN TVP jako reprezentant ministra skarbu.Mikołajczyk zrezygnowała pod koniec października, a jej miejsce wRN TVP zajął prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański.

Rada nadzorcza TVP wymagała uzupełnienia od czerwca tego roku.Wtedy gremium to opuścił Robert Rynkun-Werner, który przeszedł dozarządu telewizji. Uzupełnienie wakatu przywraca radzie mocdecyzyjną - będzie mogła na nowo m.in. podejmować uchwały - w tymtakże o rozpisaniu konkursu na prezesa TVP.

Według nieoficjalnych informacji w TVP pojawiały się obawy, żegdyby KRRiT po raz kolejny nie udało się uzupełnić składu radynadzorczej TVP, mogłoby się to stać pretekstem do wprowadzenia wtelewizji zarządu komisarycznego przez nowego ministra skarbu.

Spekulacji tych nie potwierdza Aleksander Grad, który w piątekma zostać zaprzysiężony na ministra skarbu. Zapowiada on szybkieprzeprowadzenie w TVP audytu.

"TVP to poważna spółka skarbu państwa; w związku z tym uważam,że minister powinien przeprowadzić audyt, który pokaże jak tak dużafirma zarządza majątkiem państwowym, jak ten majątek jest chronionyi jak funkcjonuje, ale z tego nie należy wyciągać za daleko idącychwniosków" - powiedział Grad.

"Będę chciał ten audyt przeprowadzić jak najszybciej" -dodał.

W rozmowie Piotr Wawrzeński nie chciał komentować spekulacji ozmianach kadrowych w zarządzie TVP. "Najpierw muszę się zapoznać zsytuacją spółki, efektami pracy jej obecnego zarządu. Co dorozstrzygnięć personalnych nie chciałbym się na razie wypowiadać -powiedział nowy członek Rady Nadzorczej TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Wawrzeński nowym członkiem Rady Nadzorczej TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl