SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Żelazny i Marek Wawrzynowski zwolnieni z „Przeglądu Sportowego”

Dziennikarze piłkarscy Marek Wawrzynowski i Piotr Żelazny zakończyli pracę w „Przeglądzie Sportowym” (Ringier Axel Springer Polska). Kierownictwo dziennika zarzuciło im niską wydajność.

od lewej: Piotr Żelazny i Marek Wawrzynowski Article

Według nieoficjalnych informacji dziennikarze zostali zwolnieni, ponieważ zdaniem kierownictwa „PS” za mało ostatnio pisali. - Dodatkowo w redakcji panuje teraz atmosfera mocno pro-PZPN-owska, natomiast Żelaznemu i Wawrzynowskiemu zdarzyło się w kilku tekstach skrytykować Związek. To na pewno poróżniło ich z przełożonymi - mówi nam anonimowo dziennikarz „PS”.

Żelazny otrzymał wypowiedzenie od razu, natomiast Wawrzynowskiemu początkowo zaproponowano obniżkę wynagrodzenia o 30 proc. (uzasadniając, że jest „gwiazdorskie”), na co dziennikarz się nie zgodził.

Marek Wawrzynowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chce opowiadać o powodach odejścia z redakcji, ale zaznacza, że przebiegało w życzliwej atmosferze. - Podaliśmy sobie na koniec ręce - podkreśla. - 10 lat w Springerze! Dziś pożegnałem się z „Przeglądem”. Tym, którzy zostali, życzę najlepszego. I dziękuję wszystkim, którzy mnie czytali - napisał w środę na Twitterze.

- Nie chcę komentować powodów rozstania z naszymi autorami. Życzę im powodzenia w dalszej realizacji ich projektu wydawniczego - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Pol, redaktor naczelny „Przeglądu Sportwego”. - Wątek PZPN jest absurdalny, co z pewnością obaj potwierdzą. „Przegląd Sportowy” zawsze opublikuje każdy rzetelnie udokumentowany materiał o nieprawidłowościach w każdej instytucji sportowej - deklaruje.

Od kiedy we wrześniu ub.r. naczelnym „Przeglądu Sportowego” został Pol, a jego zastępcą Przemysław Rudzki, w redakcji nastąpiły duże zmiany. Utworzono wspólny newsroom sportowy całego wydawnictwa, który pracuje dla „PS”, „Faktu”, „Sportu” i serwisów internetowych, a na łamach „PS” pojawili się nowi felietoniści (zobacz szczegóły). W lutym br. do „Przeglądu Sportowego” z „Gazety Wyborczej” przeszedł Robert Błoński, a w odwrotnym kierunku podążył Przemysław Zych (więcej o tym).

Żelazny i Wawrzynowski pracowali w „Przeglądzie Sportowym” od 2007 roku, kiedy gazetę kupił Axel Springer. Obaj pisali o piłce nożnej, byli korespondentami na Euro 2008 i 2012 oraz mistrzostwach świata 2010, relacjonowali też mecze polskiej reprezentacji. Żelazny wcześniej pracował w „Dzienniku” i „Piłce Nożnej”, a Wawrzynowski w „Fakcie”.

Obecnie razem prowadzą własne wydawnictwo Kopalnia publikujące książki o tematyce sportowej. - Dostałem też parę ofert z serwisów internetowych i tytułów prasowych, ale jeszcze nie zdecydowałem, czy dalej chcę pracować w dziennikarstwie - mówi Marek Wawrzynowski.

W lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Przeglądu Sportowego” wynosiła 38 168 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich dzienników ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Żelazny i Marek Wawrzynowski zwolnieni z „Przeglądu Sportowego”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kadrowy
Szczęściarze, przynajmniej kilka lat byli na etaci, co wielu dziennikarzom na śmieciówkach nie zdarzyło się od kilkunastu lat!
14 9
odpowiedź
User
Seb
Powodzenia chłopaki:).
10 9
odpowiedź
User
Janek
Wiadomo, korporacja! Ale w ich miejsce wejdzie... Justyna Kowalczyk, felietonistka!
13 8
odpowiedź
User
Piotrek
Boniek już wielu wykończył, robi tak od lat (Górski, Zarzeczny, kiedyś Stanowski, teraz Żelazny, Wawrzynowski, Kmiecik), ale Rudy (dlaczego rudy to fałszywy?!) zapomniał, że kto mieczem wojuje ten o miecza ginie. Nawet wtedy, gdy żona każe wracać do Rzymu. A swoją drogą jak parszywych czasów dożyliśmy, by kneblować usta inaczej myślącym. Żelazny i Wawrzynowski nie byli Bierni, Mierni, ale Wierni jak bezimienni i bez wyrazu ci co zostali w PSie!
15 9
odpowiedź
User
Murem za nimi!
W obecnej formie PS byli jedynymi, których dało się czytać...
16 9
odpowiedź