SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Żytnicki wicenaczelnym poznańskiej „Gazety Wyborczej”

Od 1 grudnia nowym zastępcą Pauli Skalnickiej, redaktorki naczelnej „Gazety Wyborczej Poznań” (Agora) będzie Piotr Żytnicki, dziennikarz kryminalny, sądowy i śledczy poznańskiej „Wyborczej”. Dodatkowe obowiązki redaktorskie obejmie Marta Kaźmierska, która będzie m.in. organizowała pracę redakcji oraz zajmowała się projektami specjalnymi.

Piotr Żytnicki (fot. materiały prasowe)Article

Piotr Żytnicki na stanowisku zastępcy redaktorki naczelnej „Wyborczej Poznań” zastąpi Aleksandrę Przybylską, która podjęła decyzję o zakończeniu pracy w „Wyborczej”.

„W redakcjach lokalnych »Wyborczej« jeszcze mocniej stawiamy na subskrypcje cyfrowe – chcemy realizować więcej unikalnych reporterskich materiałów, przygotowywanych na miejscu wydarzeń, a nie zza biurka, jednocześnie odsiewając tematy mniej angażujące naszych czytelników. W tym celu rozwijamy silny zespół redaktorski, a zmiany w Poznaniu są krokiem właśnie w tym kierunku. Piotr Żytnicki jest jednym z najlepszych reporterów »Wyborczej«, a przy tym ma również doświadczenie redaktorskie, potrafi dzielić się wiedzą i inspirować innych. Bardzo się cieszę, że będzie zastępcą naczelnej Pauli Skalnickiej. Z jego wiedzy i doświadczenia będziemy korzystać nie tylko w Poznaniu, ale i w całej sieci redakcji lokalnych. Cieszy mnie także kolejny etap rozwoju zawodowego Marty Kaźmierskiej” – mówi cytowany w komunikacie Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej” i szef redakcji lokalnych.

Piotr Żytnicki jest dziennikarzem kryminalnym, sądowym i śledczym „Gazety Wyborczej” w Poznaniu. Pracę w „Wyborczej” zaczynał jeszcze jako licealista w 2003 roku w redakcji w Gorzowie Wielkopolskim, a od 2008 roku pracuje w redakcji w Poznaniu. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategoriach „Dziennikarstwo śledcze”, „Publicystyka” i „News”. Jest laureatem nagród Virtuti Civili przyznawanych za odwagę przez wielkopolski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Opisywał m.in. nękanie lokatorów przez „czyścicieli” kamienic w Poznaniu, powiązania kiboli z klubem Lech Poznań oraz oskarżanie niewinnych ludzi przez prokuratorkę Agnieszkę Nowicką. Ostatnio ujawnił umorzenie śledztwa w sprawie więzienia CIA w Polsce oraz ustalenia prokuratury w sprawie matki zastępczej, która sprzedawała dzieci pedofilom. Jest absolwentem Szkoły Redaktorów „Gazety Wyborczej”.

Marta Kaźmierska pracuje w poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” od 2004 roku. Od początku jest dziennikarką w dziale kultury – m.in. w roli recenzentki teatralnej. Współtworzyła poznański zespół „Co Jest Grane”. Jest autorką wywiadów, reportaży, felietonów – nie tylko ze świata kultury, ale też m.in. dotyczących ekologii.

W lipcu serwis Wyborcza.pl odwiedziło 7,19 mln użytkowników, co dało mu 24,22 proc. zasięgu. Spędzano tam przeciętnie 16 minut i 59 sekund (dane Mediapanelu).

Jak wynika z danych PBC, w drugim kwartale 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Gazety Wyborczej” wyniosła 48 328 egz.

Dołącz do dyskusji: Piotr Żytnicki wicenaczelnym poznańskiej „Gazety Wyborczej”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
haha
to ten talent od harrego pottera?:>
odpowiedź
User
Rambo 2
To Wyborcza ma jeszcze redakcję w Poznaniu? Ciekawe ile etatów oprócz naczelnej i wicenaczelnego.
odpowiedź