SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstała grupa walcząca z piractwem sportowym IPTV

Serwis streamingowy DAZN dołączył do koalicji antypirackiej Alliance for Creativity and Entertainment (ACE). Organizacja powołała też do życia grupę zadaniową, której celem będzie walka z piractwem IPTV transmisji sportowych.

Article

ACE to organizacja zrzeszająca ekspertów IT, prawników i przedstawicieli nadawców, którzy współpracują z organizacjami typu Interpol i Europol w ramach walki z piractwem. W jej skład wchodzą m.in. Warner Bros. Discovery, Disney, NBCUniversal, Sky i Camal+. Teraz do organizacji dołączył DAZN, serwis streamingowy skupiający się na treściach sportowych. To 53 firma zrzeszona w ACE, która działa od 2017 roku.

DAZN będzie współpracować z bIN Media Group

Antypiracka koalicja uruchomiła grupę zadaniową ACE Sports Piracy Task Force. Jej zadaniem będzie dążenie do likwidacji i zakłócania nielegalnych transmisji sportowych. W nowej grupie poza DAZN jest obecny beIN Media Group, nadawca kanałów sportowych na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Francji. W listopadzie i grudniu transmitował on mundial. Wówczas we współpracy z ACE zlikwidowano nielegalne serwisy, które miały siedzibę w Maroko.

- Kradzież własności intelektualnej treści sportowych na żywo jest poważnym problemem negatywnie wpływającym na wszystkich fanów sportu i wymaga wspólnego wysiłku na całym świecie, aby sensownie go rozwiązać. ACE jest dla nas naturalnym miejscem, biorąc pod uwagę osiągnięcia tej organizacji, jej reputację i doświadczenie w skutecznych inicjatywach antypirackich - powiedział Shay Segev, dyrektor generalny DAZN Group.

- Współpracując z ACE, beIN i innymi nadawcami i posiadaczami praw, grupa zadaniowa będzie ścigać przestępców, którzy szkodzą sportowi na wszystkich poziomach, często wykorzystując karty kredytowe kibiców i dane do nielegalnych celów. DAZN wspiera ACE w walce o wyeliminowanie globalnej kradzieży treści – mówił z kolei Ed McCarthy, dyrektor operacyjny DAZN.

Piractwo IPTV coraz popularniejsze

Z raportu Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA), przeprowadzonego przez Uniwersytet w Bournemouth wynika, że 17 mln mieszkańców Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii korzysta z pirackich usług IPTV. Są one najpopularniejsze w Holandii, gdzie usługi nielegalnych platform i listy m3u kupuje 8,2 proc. populacji. W Polsce ten odsetek to zaledwie 1,5 proc.

Legalni dostawcy płatnej telewizji apelują do Komisji Europejskiej o szybkie zajęcie się problemem. Bruksela przyjęła zalecenie, które wzywa kraje Unii Europejskiej do przyjęcia przepisów pozwalających na szybkie blokowanie nielegalnych transmisji. Organizacje antypirackie uważają, że potrzeba twardych przepisów, a nie zaleceń. Obawiają się, że w najbliższych latach w sprawie walki z piractwem niewiele się zmieni. W niektórych krajach, chociażby w Hiszpanii, przyjęto przepisy pozwalające na szybkie blokady pirackich usług. Są one jednak sprzedawane nie tylko na portalach przypominających legalnych operatorów, ale także na azjatyckich serwisach zakupowych.

W Polsce platforma DAZN wystartowała ponad dwa lata temu, skupiając się na sportach walki. Subskrypcja kosztuje 39,99 zł miesięcznie, choć początkowo klienci platformy płacili tylko 7,99 zł. W Niemczech DAZN posiada prawa m.in. do Ligi Mistrzów, hiszpańskiej La Ligi, włoskiej Serie A czy francuskiej Ligue 1.

Dołącz do dyskusji: Powstała grupa walcząca z piractwem sportowym IPTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl