SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Pismo” rusza z projektem online „Czytanie wody: Wisła”

Miesięcznik „Pismo. Magazyn opinii” (Fundacja Pismo) wraz z naukowczynią i ultramaratonką Małgorzatą Lebdą uruchamia projekt online „Czytanie wody: Wisła”. Lebda planuje przez miesiąc biec ponad 1,1 tys. km wzdłuż najdłuższej polskiej rzeki od jej źródła do ujścia.

Małgorzata Lebda jest autorką książek poetyckich, doktorką nauk humanistycznych (fot. materiały prasowe) Article

Przez cały wrzesień na stronie Magazynpismo.pl będzie publikowana relacja Małgorzaty Lebdy z jej biegu wzdłuż Wisły. Na bieżąco aktualizowany materiał będą uzupełniać felietony ultramaratonki, dotyczące rzeki: regulować czy deregulować? Budować elektrownie wodne czy nie? Jak chronić rzekę przed zanieczyszczeniami? Jak żyć w jej sąsiedztwie i jak z niej korzystać?

„To właśnie po to, żeby mogły być realizowane takie nieszablonowe, eksperymentalne pomysły, które nazywam »nowymi przedsięwzięciami narracyjnymi«, stworzyliśmy »Pismo«. Nieszablonowe, bo wychodzące z osobistego doświadczenia ku szerszej perspektywie spojrzenia na dany problem, a woda, jej dostępność i znaczenie jest dziś jednym z ważniejszych”  – mówi cytowana w komunikacie Magdalena Kicińska, redaktorka naczelna „Pisma”.

„Myśląc o tym projekcie, czuję ogromną ekscytację – nie tylko ze względu na  wysiłek Małgorzaty Lebdy i wyzwanie, jakie podjęła, ale też dlatego, że po raz pierwszy robimy w »Piśmie« coś takiego: materiał multimedialny, który będzie powstawać na bieżąco, publikowany poprzez wiele kanałów, zakładający interakcję z odbiorcami, a wszystkie te elementy na końcu złożą się w spójną całość” – dodaje Kicińska.

„Czytanie wody: Wisła” na stronie i w social mediach tytułu

Codzienne relacje, zdjęcia, filmy i spotkania na trasie od 1 września będzie można śledzić na stronie „Pisma” oraz social mediach tytułu (Facebook, Instagram, Twitter).

„Projekt »Czytanie wody« jest dla nas wyjątkowy nie tylko z uwagi na nieszablonowy charakter, ale i nowoczesną formę, ciekawą wizualnie, treściowo i technologicznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelniczek i Czytelników, inwestujemy w nowe narzędzia i funkcjonalności online. Nasi prenumeratorzy i subskrybenci z aktywnym dostępem przez miesiąc będą mogli nie tylko towarzyszyć autorce w jej biegu, czytać jej relacje, oglądać zdjęcia oraz nagrania wideo, ale też obserwować na bieżąco powstawanie multimedialnego reportażu. Finalny kształt nabierze on po 30 września” - dodaje Barbara Sowa, szefowa projektów cyfrowych.

Miesięcznik „Pismo. Magazyn opinii” ma ponad 7 tys. prenumeratorów i subskrybentów (dane wydawcy).

W 2019 roku Fundacja Pismo zanotowała spadek wpływów z darowizn o 41,6 proc. do 233,5 tys. zł oraz wzrost przychodów gospodarczych o 55,1 proc. do 1,59 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Pismo” rusza z projektem online „Czytanie wody: Wisła”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl