SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKN Orlen kolejne cztery lata sponsorem PKOL

PKN Orlen podpisał nową umowę z Polskim Komitetem Olimpijskim. Na jej mocy pozostanie sponsorem strategicznym PKOL i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery lata.

Daniel Obajtek, prezes OrlenuArticle

PKN Orlen jest strategicznym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego od 2017 roku. Dzięki nowej umowie koncern będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie tej spółki we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 proc. Wspomniał przy tym, że w 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa, koncern nie zrezygnował ze wsparcia związków sportowych, klubów i zawodników, dzięki czemu mogli oni nadal trenować, aby w każdej chwili móc wrócić na sportowe areny.

"Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskie. Warto podkreślić też, że nasza postawa w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu" - oświadczył Obajtek, cytowany w informacji PKN Orlen. Dodał przy tym, że badania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku przez pracownię Wavemaker wskazały, że koncern ten "jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią".

Igrzyska przełożone

Ze względu na pandemię koronawirusa Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przełożone o rok. Zgodnie z obowiązującym planem rozpoczną się 23 lipca 2021 roku i potrwają do 8 sierpnia.

Dziękując za wsparcie, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, ocenił, że dzięki zaangażowaniu sponsora strategicznego możliwa jest tam realizacja głównego zadania, zapewnienia Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jak zaznaczył, "najważniejszej sportowej imprezie świata". "PKN Orlen ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu" - powiedział Kraśnicki.

PKN Orlen dodał, że "oprócz stabilnego i długofalowego" wsparcia finansowego, współpraca PKOl z koncernem "to także edukacja olimpijska, opieka nad zawodnikami, promocja postaw fair-play czy propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia".

Orlen ani PKOL nie podają wartości zawartego kontraktu sponsorskiego.

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen kolejne cztery lata sponsorem PKOL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl