SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKN Orlen wesprze 20 polskich sportowców w przygotowaniach do olimpiady w Tokio

W poniedziałek do Grupy Sportowej Orlen, sponsorowanej przez spółkę skarbu państwa PKN Orlen dołączyli kolejni utytułowani sportowcy - wielokrotni mistrzowie europy, świata oraz medaliści igrzysk olimpijskich. Koncern paliwowy będzie wspierał ich finansowo w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Article

Do tej pory w ramach Grupy Sportowej Orlen wspierano takich zawodników jak m.in. Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski oraz Paweł Fajdek. W poniedziałek koncern paliwowy na konferencji organizowanej wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki ogłosił kolejne nazwiska.

Do drużyny mistrzów, którym zaoferowano indywidualne umowy sponsorskie dołączyli zawodnicy mistrzostw świata, europy i igrzysk olimpijskich. Tym samym Grupa Sportowa będzie liczyć 20 osób w składzie: Patryk Adamczyk, Maria Andrejczyk, Iga Baumgart-Witan, Sylwester Bednarek, Angelika Cichocka, Martyna Dąbrowska, Paweł Fajdek, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Piotr Lisek, Piotr Małachowski, Oktawia Nowacka, Rafał Omelko, Agata Ozdoba-Błach, Justyna Święty-Ersetic, Anita Włodarczyk, Patrycja Wyciszkiewicz oraz Karol Zalewski.

Daniel Obajtek: Ta grupa to nie jest tylko 20 osób, drużyna będzie rosła

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział jednak, że skład grupy nie jest ostatecznie zamknięty, a do drużyny sponsorowanej przez spółkę będą dołączać kolejne nazwiska.

- To nie jest nasze ostatnie słowo, do tej grupy będą nadal dochodzić utalentowani ludzie. Kierunek jest jeden: Orlen, a drugim jest grupa sportowców i Igrzyska 2020. Dziś podpisujemy umowy stypendialne z 20 wybitnymi sportowcami. (…) Ważne jest, abyśmy inwestowali w sport. Polski koncern naftowy nie tylko w swoim DNA ma biznes, ale również zadania społeczne, CSR-owe. To zadania, które pozwalają nam promować PKN Orlen, jak i Polskę - w kraju i za granicą - stwierdził  Obajtek.

Dodał, że według niego „umowy stypendialne dadzą sportowcom poczucie bezpieczeństwa, dalsze możliwości treningu, podnoszenia swoich kwalifikacji”.

Wybór sportowców do programu stypendialnego nastąpił z rekomendacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na pytanie, czym resort kierował się przy wyborze osób, które zostaną objęte wsparciem, minister sportu Witold Bańka odpowiedział: - Tych osób nie trzeba rekomendować - rekomendują ich sukcesy, osiągnięcia. To elita polskiego sportu. (…) Ten projekt to kolejny etap silnego wspierania polskiego sportu, wsparcia w kierunku Tokio 2020. Zaangażowanie spółki Orlen przekłada się na konkretny wymiar: indywidualne umowy ze sportowcami. Mnie szczególnie cieszy deklaracja o rozszerzeniu tego projektu - stwierdził minister podczas konferencji.

Wsparcie finansowe do igrzysk w Tokio w 2020 roku

Umowy sponsorskie zakładają wsparcie finansowe do czasu startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jak udało nam się dowiedzieć, zawodnicy będą startować z logo PKN Orlen na piersi już na najbliższych lekkoatletycznych mistrzostwach europy w Berlinie.

- Podpisanie tej umowy gwarantuje nam bezpieczeństwo. Czasami jest tak, że jeśli na jednych zawodach powinie nam się noga, sponsorzy się wycofują i pojawia się problem. Nie ukrywajmy, że bieganie jest naszą pracą i w ten sposób zarabiamy. Jeśli tych pieniędzy nie ma, to pojawia się pytanie, czy nie jest to moment, kiedy trzeba skończyć karierę. Wierzę, że to wsparcie przyczyni się - mam taką nadzieję do zdobycia medalu, a jeśli nie – uzyskania jak najlepszego rezultatu - powiedziała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Justyna Święty-Ersetic.

Dodała, że wspólnie z koleżankami startującymi w mistrzostwach „nie będzie musiała się martwić przyziemnymi sprawami” - Skupimy się tylko i wyłącznie na przygotowaniach - stwierdziła zawodniczka.

Jak zdradziła nam Justyna Święty-Ersetic, pieniądze będą wypłacane zawodnikom w równych odstępach czasowych - prawdopodobnie co kwartał. Suma wsparcia jest z góry ustalona, co pozwoli zawodnikom zaplanować, jak powinni zagospodarować otrzymane od PKN Orlen pieniądze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen wesprze 20 polskich sportowców w przygotowaniach do olimpiady w Tokio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl