SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO Bank Polski ze statuetką Strategicznego Mecenasa Roku Filharmonii Narodowej w Warszawie

PKO Bank Polski został ponownie uhonorowany statuetką Strategicznego Mecenasa Roku Filharmonii Narodowej w Warszawie. . Bank od ponad 11 lat jest mecenasem stołecznej filharmonii i wspiera realizacje projektów
artystycznych w jej programie kulturalnym.

Siedziba PKO BP, fot materiały prasoweSiedziba PKO BP, fot materiały prasowe

- Dziękujemy Filharmonii Narodowej w Warszawie za to, że od ponad dekady obdarza nas swoim zaufaniem. To zaszczyt i przywilej być strategicznym mecenasem tak wspaniałej instytucji kultury. Ta współpraca to przykład nowoczesnej i mądrej formy mecenatu, dzięki której cieszymy się tak wybitnymi wydarzeniami, jak tegoroczny koncert z okazji 30. rocznicy śmierci Witolda Lutosławskiego. To także cała działalność edukacyjna, dzięki której rosną kolejne pokolenia melomanów. Bez odpowiednio wspieranej kultury i sztuki nie możemy się rozwijać jako jednostki i jako wspólnota. To w kulturze zapisana jest nasza przeszłość i nasza przyszłość – mówiła Katarzyna Zimnicka – Jankowska, przewodnicząca Rady Nadzorczej PKO Banku Polskiego, odbierając nagrodę.

Mecenat kultury i sztuki jest jednym z głównych filarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez PKO Bank Polski i pełni istotną rolę w społecznej aktywności banku.

W sezonie artystycznym 2023/ 2024 PKO Bank Polski był mecenasem m.in. wyjątkowego koncertu wybitnej skrzypaczki Anne – Sophie Mutter, który upamiętnił jednego z największych polskich kompozytorów XX w.
Witolda Lutosławskiego w 30. rocznicę jego śmierci.

Sprawując mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i otaczając opieką działalność instytucji kultury PKO Bank Polski chce również przyczynić się do zachowania dla przyszłych pokoleń polskiej tradycji i dziedzictwa narodowego. 

Dołącz do dyskusji: PKO Bank Polski ze statuetką Strategicznego Mecenasa Roku Filharmonii Narodowej w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl