SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP chce zarabiać na sprzedaży ubezpieczeń. Otworzy oddział we Frankfurcie

PKO BP rusza w kwietniu z nową ofertą kredytów hipotecznych oraz ubezpieczeń. Zamierza też otworzyć oddział zagraniczny we Frankfurcie nad Menem. Oddział banku w jednej z finansowych stolic Europy ma obsługiwać największych klientów korporacyjnych.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BPArticle

– PKO Bank Polaki z dużą starannością przygotowywał się do podążania za naszymi klientami korporacyjnymi, którzy już są poza Polska, tam prowadzą działalność, posiadają spółki, eksportują dużo towarów – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego. – Mam nadzieję, że otwarcie oddziału korporacyjnego banku w Niemczech obędzie się w III kwartale tego roku.

PKO BP ma już za sobą fuzję prawną z Nordeą. Obecnie, chce przeprowadzić fuzję operacyjną i realizować wszystkie efekty synergii związane z tym przejęciem. Połączenie systemów zaplanowano na weekend po połowie kwietnia.

– Kolejnym elementem, który startuje od kwietnia, jest sprzedaż kredytów hipotecznych produkowanych przez nasz bank hipoteczny – zapowiada prezes PKO Bank Polski. – Mam nadzieję, że polski parlament do końca czerwca, czyli do przerwy wakacyjnej, uchwali nowelizację ustawy o listach zastawnych. Ta nowelizacja umożliwi nam wyjście na rynek i emisje listów zastawnych opartych o stałą stopę procentową. W ślad za tym możemy oferować kredyty oparte o stałą stopę.

W PKO BP toczy się proces unowocześnienia banku, między innymi w obszarze bankowości detalicznej. Wprowadzany jest model technicznie nazywany omnikanałową sprzedażą i obsługą klienta.

– Klienci, którzy korzystają z usług naszego banku, kontaktują się z nami przy pomocy różnych kanałów komunikacji: telefon, internet, telefony komórkowe, czyli bankowość mobilna, i oczywiście wizytują nas w oddziałach czy agencjach banku – wyjaśnia Zbigniew Jagiełło. – Zależy nam na tym, żeby informacja o ich kontaktach z naszym bankiem była skoncentrowana, żeby było widać, że bank nie jest wielokanałowy, tylko ten kontrakt z klientem jest taki sam w każdym sposobie komunikacji.

W 2014 roku wynik odsetkowy banku wzrósł z 6,6 do 6,95 mld zł, wynik z tytułu opłat i prowizji nieznacznie spadł, utrzymując poziom ponad 2,6 mld zł, a wynik netto obniżył się z 3,23 mld zł w 2013 roku do 3,08 mld zł (dane jednostkowe). Nie wiadomo jednak, czy bank podzieli się zyskiem z akcjonariuszami, gdyż z powodu kredytów frankowych Komisja Nadzoru Finansowego zasugerowała mu wstrzymanie się z wypłatą dywidendy.

Dołącz do dyskusji: PKO BP chce zarabiać na sprzedaży ubezpieczeń. Otworzy oddział we Frankfurcie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl