SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwóch nowych wiceprezesów w PKO BP

Marek Radzikowski i Mariusz Zarzycki zostali powołani przez radę nadzorczą na wiceprezesów PKO Banku Polskiego.

Siedziba PKO BP, fot materiały prasoweSiedziba PKO BP, fot materiały prasowe

"Rada nadzorcza banku, w ramach otwartego postępowania kwalifikacyjnego, powołała z dniem 22 kwietnia 2024 r. w skład zarządu banku: Pana Marka Radzikowskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu banku, Pana Mariusza Zarzyckiego na stanowisko wiceprezesa zarządu banku" - podano w komunikacie PKO BP.

Dodano, że "wszystkie powołania do zarządu banku nastąpiły na nową, wspólną, trzyletnią kadencję rozpoczynającą się z dniem 26 marca 2024 r.".

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Rada nadzorcza podjęła również uchwałę o zakończeniu z dniem 21 kwietnia 2024 r. delegowania Macieja Cieślukowskiego, członka rady nadzorczej, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu banku.

Kim są nowi wiceprezesi PKO BP

PKO BP poinformował, że Marek Radzikowski to doktor ekonomii, kierownik Zakładu Badań nad Wzrostem Gospodarczym Szkoły Głównej Handlowej, wykładowca przedmiotów data science, autor wielu publikacji ekonomicznych, w tym dwóch książek. Z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie w SGH na kierunku finanse i bankowość, a następnie studia MBA w ramach programu The Community of European Management Schools (CEMS).

Studiował także w departamencie ekonomii Massachussetts Institute of Technology (MIT) w Cambridge i na Uniwersytecie Erazma w Rotterdam School of Management. Jest stypendystą Fulbrighta, programu Socrates-Erasmus, ministra edukacji narodowej, Dr Ireny Eris, a także laureatem nagród i wyróżnień m.in. Prezydenta Warszawy, Top Ten, PwC i Europrimus.

"Był także doradcą zarządu Związku Banków Polskich, prezesem Warszawskiego Instytutu Bankowości, a w ostatnich latach pracował na stanowisku Vice President w J.P. Morgan. Jest członkiem Towarzystwa Ekonomistów Polskich oraz ekspertem Instytutu Finansów Publicznych" - podano.

CZYTAJ TEŻ: Nowy szef PKO BP. Przechodzi z platformy e-commerce

Z kolei Mariusz Zarzycki, to według informacji przekazanej w komunikacie, doświadczony manager, związany głównie z bankami, specjalizujący się w technologii i transformacji cyfrowej w szerokim biznesowym ujęciu. W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił między innymi rolę członka zarządu odpowiedzialnego za technologię, zakupy i administrację w PKO Banku Polskim oraz w Poczcie Polskiej. Przez 10 lat pracował w mBanku jako dyrektor departamentów informatycznych, a następnie CIO.

"Zarzycki był też dyrektorem IT w banku PBG SA oraz w Banku Przemysłowym oraz COI. Pełnił rolę COO w projekcie uruchomienia Global Digital Bank oraz Executive Director w dziale IT Advisory w EY. Kilkakrotnie odpowiadał za bardzo złożone i zakończone powodzeniem wdrożenia podstawowych systemów informatycznych w bankach" - dodano.

PKO BP to największy w Polsce bank uniwersalny. Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji banku. Wartość aktywów PKO BP wynosi 473 mld zł. Po trzech kwartałach 2023 r. zysk Grupy PKO BP przekroczył 4,8 mld zł. Spółka obsługuje 11,9 mln klientów. 

Dołącz do dyskusji: Dwóch nowych wiceprezesów w PKO BP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl