SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP z 3,3 mld zł zysku w trzech kwartałach. 4 mln użytkowników aplikacji IKO

Grupa kapitałowa PKO Banku Polskiego zakończyła III kwartał 2019 roku bardzo dobrymi wynikami. Skumulowany zysk netto wyniósł 3,3 mld zł i był o ponad 21 proc. wyższy niż rok wcześniej. W samym III kwartale bank wypracował 1,23 mld zł skonsolidowanego zysku. Wartość aktywów na koniec kwartału wyniosła blisko 342 mld zł i była o 11,6 proc. wyższa niż przed rokiem. Grupa kontynuowała również poprawę rentowności mierzonej zwrotem z kapitału - wyniosła ona 10,9 proc.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BPArticle

Zysk netto grupy kapitałowej PO BP po trzech kwartałach 2019 roku wyniósł 3,3 mld zł i był o 21,1 proc. wyższy niż przed rokiem. W samym III kwartale bank wypracował 1,23 mld zł skonsolidowanego zysku.

Wynik na działalności biznesowej w pierwszych trzech kwartałach tego roku wyniósł ponad 10,9 mld zł i rósł głównie dzięki dalszej poprawie wyniku odsetkowego (wzrost o 11,5 proc. r/r, do poziomu 7,7 mld zł).Wartość aktywów PKO BP to już blisko 342 mld zł. Do ponad 252 mld zł wzrosło finansowanie dla klientów grupy, a kwota oszczędności klientów zarządzanych przez grupę wyniosła ponad 303 mld zł.


Grupa zanotowała wzrost rentowności mierzonej zwrotem z kapitału, która wynosi 10,9 proc. Wysoka efektywność kosztowa pozwoliła na obniżenie wskaźnika kosztów do dochodów (C/I) do poziomu 42,0. Z kolei koszt ryzyka obniżył się do 0,51 proc. Akcjonariuszom spółki wypłacono 1,66 mld zł z zysku za 2018 rok.

4 mln użytkowników IKO, podwoiła się liczba transakcji

Za pośrednictwem IKO, aplikacji mobilnej PKO BP, klienci banku co pół sekundy płacą mobilnie w internecie, a do IKO logują się o 60 proc. częściej niż do serwisu bankowości internetowej iPKO.

IKO przekroczyło w październiku barierę 4 milionów aktywnych aplikacji. Bank zanotował dotychczas w IKO łącznie 290 milionów transakcji mobilnych.

Należąca do Grupy Kapitałowej PKO BP spółka PKO TFI, podpisało ponad 1,5 tys. umów o zarządzanie PPK. Łącznie firmy, które zdecydowały się na współpracę z PKO TFI, zatrudniają ok. 1,1 miliona pracowników. Wśród klientów spółki są m.in. Allegro, Leroy Merlin Polska, T-Mobile, Play, Jeronimo Martins Polska, Lidl  Polska i Grupa Azoty ZA "Puławy".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP z 3,3 mld zł zysku w trzech kwartałach. 4 mln użytkowników aplikacji IKO

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cała prawda
Analityk PKO Bp zarabia mniej niż początkujący pracownik Biedronki na kasie.
odpowiedź