SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO Bank Polski z nową kartą debetową dla dzieci poniżej 13. roku życia

PKO Banku Polskiego przygotował nową ofertę dla dzieci poniżej 13. roku życia. Karta debetowa PKO Junior dla najmłodszych jest dostępna w formie tradycyjnej lub naklejki zbliżeniowej. Mogą ją zamówić rodzice w serwisie transakcyjnym iPKO lub w oddziałach banku w całej Polsce.

Article

W PKO Banku Polskim dzieci poniżej 13. roku życia mogą już od kilku lat w ramach PKO Junior korzystać z podstawowych narzędzi bankowych. Jednym z elementów oferty banku dla najmłodszych są karty płatnicze – dotychczas były dostępne w formie niespersonalizowanych kart. Obecnie dzieci będą mogły korzystać z karty plastikowej z nazwiskiem lub naklejki zbliżeniowej. Umożliwiają one dokonywanie płatności w sklepach, w tym także zbliżeniowych, płatności w intrenecie oraz w przypadku karty plastikowej - wypłat gotówki z bankomatów.

Karta debetowa PKO Junior wydawana na wniosek rodzica

Aby dziecko otrzymało kartę lub naklejkę zbliżeniową, rodzic musi w tej sprawie złożyć wniosek. Karta będzie przypisana do specjalnego rachunku. Dziecko - używając jej - korzysta ze środków, którymi został wcześniej zasilony jego rachunek. Wpłaty pieniędzy na konto pociechy można dokonać w serwisie iPKO w aplikacji rodzica, w aplikacji IKO, we wpłatomacie,  przelewem z dowolnego banku, a także wpłatą gotówkową na rachunek karty w placówce banku.

Karty plastikowe PKO Junior oraz naklejki są wydawane na 2 lata i automatycznie wznawiane do ukończenia przez dziecko 13. roku życia. Rodzic w serwisie transakcyjnym iPKO, aplikacji mobilnej IKO, poprzez call center może kartę: aktywować, zasilić, zastrzec, nadać lub zmienić PIN, zmienić limity czy sprawdzić historię transakcji. Dziecko - w serwisie internetowym PKO Junior - może mieć też udostępnioną informację o stanie środków na koncie karty.

PKO Bank Polski na koniec 2. kwartału 2018 r. prowadził ponad 1,3 mln kont dla osób do 26. roku życia.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO Bank Polski z nową kartą debetową dla dzieci poniżej 13. roku życia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Moje imię
Skoro dziecko korzysta ze środków, którymi został wcześniej zasilony jego rachunek to jest to karta przedpłacona, a nie debetowa. Czytając tytuł artykułu mocno się zdziwiłem, że zostanie wprowadzona karta debetowa dla dzieci.
odpowiedź