SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plakat reklamowy horroru 'Frontiere(s)' zbyt krwawy dla dzieci

Rada Etyki Reklamy przychyliła się do protestów zarzucającychplakatowi horroru "Frontiere(s)" epatowanie przemocą wobec dzieci.Instytucja uznała, że taki przekaz jest nieodpowiedni doeksponowania w outdoorze.

Do Rady Etyki Reklamy wpłynęło kilka skarg od osób, których małedzieci narażone były na oglądanie bardzo krwawego plakatu horroru"Frontiere(s)". Reklama outdoorowa pokazywała przerażoną,zakrwawioną młodą kobietę z zaciśniętymi z bólu oczami i twarząwyrażającą ogromne cierpienie. "Moje 3-letnie dziecko nie miałowyboru i obejrzało sobie ten straszny plakat" - napisała w swojejskardze jedna z osób. "Skoro obrazy filmowe 'dla dorosłych' sązakazane dla najmłodszych, dlaczego plakaty do tego rodzaju filmówmuszą oglądać setki dzieci przechodzące ulicą obok tego typu'dzieł'?" - pytała retorycznie inna. "Umieszczona w miejscupublicznym, na wiacie przystanku autobusowego, reklama może miećnegatywny wpływ na rozwój dziecka, które jest wystawione na jejdziałanie" - argumentował autor kolejnego protestu. Na podstawieskarg plakatowi postawiono zarzut sprzeczności z poczuciemodpowiedzialności społecznej oraz nieuwzględnianie dobra dzieciprowadzące do zagrażania ich rozwojowi psychicznemu.

horror

Monolith Films, dystrybutor filmu "Frontiere(s)" w Polsceodpowiedzialny za jego promocję, bronił się twierdząc, że nieumieścił kontrowersyjnych plakatów w pobliżu przedszkoli, szkół iinnych placówek w których często przebywają dzieci. Firmapodkreśliła, że reklama nie pokazuje żadnych okaleczeń ani ran inie jest krwawsza od plakatów takich filmów jak "Piła IV","Hostel", "Hostel2" i "Wzgórza maja oczy 2". Monolith Filmszaznaczyło, że gatunek dystrybuowanego filmu dyktuje pewną formępromocji, zresztą identyczną we wszystkich krajach, której celemnie jest wzbudzenie obrzydzenia i przerażenia ani też promowaniesadyzmu.

Jednak Rada Etyki Reklamy przychyliła się do skarg, uznając, żeplakat narusza normy Kodeksu Etyki Reklamy z uwagi na źle dobranemedium do tak kontrowersyjnego przekazu promocyjnego. Instytucjazauważyła, że chociaż reklama nie jest bezpośrednio skierowana dodzieci, ale ze względu na jej formę oraz miejsce i sposóbprezentowania, są one - chcąc nie chcąc - jej odbiorcami. Radaprzypomniała, że reklamodawcy korzystający z nośników outdoorowychpowinni starannie i w poczuciu odpowiedzialności społecznejwybierać treści i formy reklamy.

Dołącz do dyskusji: Plakat reklamowy horroru 'Frontiere(s)' zbyt krwawy dla dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl