SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plany nowego kierownictwa Interia.pl

- Mamy ambicje tworzenia najlepszego w Polsce portalu dla ludzi młodych - zapowiada Grzegorz Błażewicz, prezes Interia.pl.

Jak już informowaliśmy nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Interia.pl powołało w poniedziałek do Zarządu Spółki Grzegorza Błażewicza na stanowisko Prezesa Zarządu oraz Dariusza Mazurkiewicza na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.  Z zarządu spółki odwołano prezesa zarządu Jacka Pasławskiego, wiceprezesa Marcina Borka oraz członka zarządu Marcina Jędrycha.

- Mamy ambicje tworzenia najlepszego w Polsce portalu dla ludzi młodych. Naszym celem strategicznym jest zdynamizowanie portalu oraz położenie większego nacisku na kreatywność i innowacje. Chcemy wzmacniać stabilność finansową spółki poprzez uruchamianie nowych modeli biznesowych w Internecie i nowych usług, które poszerzą strukturę użytkowników. Szczegółowe kierunki rozwoju zostaną nakreślone w połowie listopada - mówi Prezes Zarządu Interia.pl, Grzegorz Błażewicz. - Już teraz możemy powiedzieć, że będziemy mocno stawiać na rozwój multimediów, a w szczególności na rozwój już działającej własnej telewizji interaktywnej granej na żywo. Bardzo duży potencjał tkwi również w coraz popularniejszych serwisach informacyjnych i społecznościowych Interia.pl - dodaje.
 
- Sytuacja finansowa spółki i perspektywy wyników na 2006 rok są bardzo dobre. Dalszy wzrost przychodów i rentowności Interia.pl będzie oparty o perspektywiczny portfel atrakcyjnych ekonomicznie projektów internetowych, nowoczesne metody zarządzania projektami i strategiczne zarządzanie finansami - zaznacza Dariusz Mazurkiewicz, Wiceprezes i Dyrektor Finansowy Interia.pl.

Dokonano także zmian w składzie rady nadzorczej spółki: odwołano z rady nadzorczej spółki Krzysztofa Nepelskiego  (dyr. marketingu radia RMF FM) ze stanowiska przewodniczącego oraz Henryka Niedośpiała. NZWA powołało na ich miejsce Janusza Filipiaka (właściciel formy Comarch) na przewodniczącego rady nadzorczej oraz Grzegorza Szymańskiego na członka rady nadzorczej.

- Respektuję prawo większościowego akcjonariusza do konstruowania Rady Nadzorczej, który to skład odzwierciedla akcjonariat spółki. Za to nie mogę zrozumieć i pogodzić się ze stylem w jakim to się odbyło. Kilka mięsiecy temu skończyła się kolejna kadencja Rady Nadzorczej. Można było spokojnie, bez nerwów, podziękować poprzedniej Radzie, wręczyć "dyplomy i pamiątkowe medale" i powołać nową Radę Nadzorczą. Tymczasem odnowiono mandaty "starej Rady" tylko po to by "z hukiem" wyrzucić  większość jej członków kilka miesięcy później. Muszę chyba na nowo zrozumieć o co chodzi w tzw. "ładzie korporacyjnym". Na koniec, chce tylko podkreślić, że INTERIA.PL będzie moim "ukochanym dzieckiem", bez względu na to jak potoczą się jej czy moje losy. Jestem wdzięczny Pawłowi Przewięźlikowskiemu z Comarchu i Grzesiowi Wójcikowi, że kiedyś wspólnie wymyśliliśmy INTERIĘ i że tak ładnie przez te 7 lat urosła. Moje prywatne konto zawsze będę trzymał Poczta.interia.pl - powiedział nam Krzysztof Nepelski, były szef RN Interia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plany nowego kierownictwa Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl