SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma edukacyjna Nuadu z 4,5 mln zł od Luma Ventures na ekspansję w Azji

Startup Nuadu, oferujący aplikację edukacyjną w modelu SaaS, pozyskał 4,5 mln zł dofinansowanie od funduszu Luma Ventures. Środki te zamierza przeznaczyć na rozwój swojego produktu oraz ekspansję na rynkach Dalekiego Wschodu.

Marcin Krasowski i Marcin Wojnowski z zarządu NuaduArticle

Nuadu to aplikacja na komputery i urządzenia mobilne zawierająca zasoby dydaktyczne (ćwiczenia i bazę wiedzy zgodną z podstawa programową) oraz mechanizmy ich wykorzystania (pozwalające na tworzenie adaptywnych ścieżek edukacyjnych). Platforma zarządza weryfikacją poprawności rozwiązywanych zadań, dynamicznie dopasowuje poziom ich trudności do stanu wiedzy ucznia oraz na bieżąco informuje zarówno ucznia, jak i nauczyciela o postępach w nauce.

Z aplikacji w ciągu dwóch lat jej istnienia skorzystało w Polsce 80 tys. dzieci w ponad 200 szkołach. Obecnie jest wdrażana w szkołach podstawowych i gimnazjach w Gdyni, gdzie korzystać z niej będzie 11 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli. Platforma ma też ponad 45 tys. użytkowników płacących za dostęp do niej za granicą, m.in. w Singapurze, Tajlandii, Malezji, Filipinach i Indonezji.

Dofinansowanie na ekspansję w Azji

- Rozwijamy się bardzo dynamicznie, już w pierwszej połowie 2018 roku osiągnęliśmy niemal czterokrotność przychodu z poprzednich 12 miesięcy. Nasza aplikacja została dobrze przyjęta na rynkach azjatyckich, które charakteryzują się szybką implementacją rozwiązań z zakresu nowych technologii w edukacji. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej obecności w Azji - komentuje Paweł Czech z Nuadu.

Firma pracuje też nad wejściem do Chin i na rynki Ameryki Północnej. Środki od Luma Ventures przeznaczy także na dalszy rozwój swojej platformy, ze szczególnym naciskiem na możliwości personalizacji systemu opartych na sztucznej inteligencji i machine learning.

- W niedalekiej przyszłości przewidujemy pełne wykorzystanie potencjału mechanizmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w tworzeniu dynamicznych, adaptywnych PLE (personal learning environment). Cieszymy się, że Luma Ventures rozumie i wspiera nas w zakresie rozwoju wizji data-driven edukacji - komentuje Marcin Krasowski z Nuadu.

- 1,3 mld uczniów na świecie, 17 proc. wzrost rynku rozwiązań z kategorii EdTech przy jednoczesnym bardzo niskim poziomie cyfryzacji edukacji – to tylko kilka powodów dla których zdecydowaliśmy się na wsparcie NUADU. Nie mniej jednak, najważniejsza jest nasza wspólna wizja, w której to umożliwiamy wykorzystanie całego potencjału intelektualnego jednostki - uzasadnia Tomasz Cichowicz z Luma Ventures.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platforma edukacyjna Nuadu z 4,5 mln zł od Luma Ventures na ekspansję w Azji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jeremy
Fantastycznie! W nowoczesną edukację warto inwestować
odpowiedź