SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma Google One dostępna w Polsce, od 100 GB do 30 TB przestrzeni na dane. Ceny: 8,99 – 1399,99 zł miesięcznie

Google rozpoczął udostępnianie na polskim rynku usługi o nazwie Google One, która pozwala na przechowywanie w internecie plików użytkownika. Platforma oferuje 6 płatnych pakietów w cenie od 8,99 do 1399,99 zł miesięcznie w zależności od ilości miejsca na dane. Wśród dodatkowych opcji jest możliwość darmowych konsultacji z ekspertami Google, a także korzystanie z jednego pakietu przez kilku członków rodziny.

Article

Platforma Google One ma zastąpić uruchomioną w 2012 r. usługę dostępną w Polsce pod nazwą Dysk Google. Wcześniej została udostępniona w połowie 2018 r. i stopniowo wprowadzana na kolejne rynki, teraz pojawiła się także w naszym kraju.

Więcej przestrzeni

Podstawową zaletą Google One ma być szeroki wachlarz pakietów oferujących przestrzeń w chmurze. Firma podkreśla, że udostępnienie większej ilości miejsca na dane jest naturalne w czasach gdy użytkownicy chcą przechowywać w internecie m.in. rosnące kolekcje filmów oraz zdjęć w wysokiej jakości.

Tak jak do tej pory użytkownicy posiadający własne konto w Google mogą bez żadnych opłat korzystać z dysku o pojemności 15 GB. Za kolejne pakiety trzeba zapłacić miesięczny abonament.

Najtańszy pakiet oferuje przestrzeń o rozmiarach 100 GB w cenie 8,99 zł. Kolejne są opcje 200 GB (13,99 zł), 2 TB (46,99 zł), 10 TB (469,99 zł), 20 TB (939,99 zł), zaś najdroższy pakiet pozwala zgromadzić 30 TB danych za miesięczną opłatę w wysokości 1399,99 zł.

Wsparcie ekspertów i pakiet rodzinny

Szeroki wybór opcji związanych z możliwością gromadzenia danych to według Google nie jedyna zaleta wprowadzanej u nas platformy Google One. W komunikacie firma zapowiada, że użytkownicy płatnych pakietów otrzymają dodatkowe korzyści.

Jedną z nich ma być możliwość korzystania z jednego dysku przez pięć różnych osób. Jak informuje Google wystarczy bez dodatkowych opłat zaprosić członków rodziny bądź znajomych, którzy będą mogli przechowywać własne pliki na dysku i dowolnie nimi zarządzać.

Innym plusem opłacania pakietów w Google One jest według zapowiedzi możliwość skorzystania z konsultacji z ekspertami Google. - Jako użytkownicy Google One będziecie mogli łatwo skontaktować się z zespołem ekspertów Google, którzy udzielą Wam wsparcia - niezależnie od tego, czy będziecie potrzebowali pomocy w odzyskaniu przypadkowo usuniętych plików czy też chcieli dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z Gmaila offline - wyjaśnia Google w komunikacie.

W ramach promocji na polskim rynku wszyscy użytkownicy Google One otrzymają kupon o wartości 20 zł, który będzie można zrealizować dokonując filmów, gier i innych treści w sklepie Google Play.

Obecnie nie wszyscy użytkownicy Dysku Google w Polsce mogą już korzystać z nowej oferty. Według zapowiedzi w pierwszej kolejności powiadomienia o zaktualizowanej usłudze otrzymają ci internauci, którzy wcześniej korzystali z płatnych opcji Google Drive.

Dołącz do dyskusji: Platforma Google One dostępna w Polsce, od 100 GB do 30 TB przestrzeni na dane. Ceny: 8,99 – 1399,99 zł miesięcznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl