SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platige Image wypłaci 2,08 mln zł w pierwszej dywidendzie

Zgodnie z rekomendacją swojego zarządu Platige Image z 4,46 mln zł jednostkowego zysku netto w ub.r. wypłaci 2,08 mln zł dywidendy (po 60 groszy na akcję), a 2,38 mln zł przeznaczy na kapitał zapasowy. To pierwsza dywidenda spółki w jej 11-letniej historii obecności na warszawskiej giełdzie.

Article

O podziale zeszłorocznego zysku netto Platige Image zdecydowało w środę walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy.

Dywidendą zostało objętych 3,474 mln akcji spółki. Dzień ustalenia praw do dywidendy wyznaczono na 22 kwietnia, a termin jej wypłaty - na 2 maja.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W środę po południu za akcję Platige Image płacono 26,70 zł, przy takim kursie stopa dywidendy wynosi 2,25 proc. Będzie to pierwsza dywidenda od debiutu giełdowego Platige Image pod koniec 2011 roku.

Głównymi akcjonariuszami firmy są członkowie jej rady nadzorczej Jarosław Sawko (ma walory stanowiące 28,71 proc. kapitału) i Piotr Sikora (25,5 proc.).

Grupa Platige Image ze wzrostem wpływów o 17 proc. i nową strategią

W ub.r. grupa Platige Image, zajmująca się głównie produkcją i postprodukcją treści wideo, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 16,8 proc. do 106,45 mln zł. Przychody krajowe firmy zmalały rok do roku z 33,65 do 27,41 mln zł, a zagraniczne zwiększyły się z 57,51 do 78,88 mln zł.

- Intensywne działania sprzedażowe i przygotowanie zespołów produkcyjnych oraz działów wsparcia przyniosły wzrost skali działalności we wszystkich liniach biznesowych Grupy - stwierdził zarząd firmy w liście do akcjonariuszy.

- Dział Animacji realizował największy w historii Platige kontrakt na produkcję cinematików dla Activision Publishing Inc. do kultowego tytułu gier z serii Call of Duty, Dział Reklamy intensywnie rozwijał się po trudnym biznesowo okresie na początku pandemii , Dział Entertainment zrealizował kilka dużych projektów z wykorzystaniem silnika Unreal Engine, a projekty grafiki w technologii Augmented Reality przygotowane przez Dział Broadcast uświetniły finał Euro w Londynie - wyliczono.

Koszty operacyjne grupy Platige Image zwiększyły się o 12,7 proc. do 99,82 mln zł. Wydatki na usługi obce poszły w górę z 52,11 do 61,97 mln zł, a na wynagrodzenia zmalały z 28,21 do 27,68 mln zł.

Zysk EBITDA firmy wzrósł z 8,89 do 12,41 mln zł, a zysk netto - z 2,92 do 6,92 mln zł.

- Rok 2022 także zapowiada się intensywnie. Mierzymy się także z wieloma wyzwaniami, m.in. rosnącymi kosztami działalności związanymi z globalizacją rynku pracy w naszej branży, czy wzrostem cen energii. Odpowiedzią na to jest dalszy rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych m.in. w USA, gdzie otworzyliśmy nową spółkę - dodano w liście zarządu.

W styczniu ub.r. Platige Image przyjęło strategię na lata 2021-2025, w której zapowiedziało rozpoczęcie produkcji gier wideo, filmów i seriali oraz nie wykluczyło pozyskania kapitału z emisji nowych akcji, przejścia na główny rynek giełdowy i współpracy z inwestorami w spółkach celowych.

W kwietniu ub.r. Platige Image sprzedało 240 tys. nowych akcji pięciu inwestorom instytucjonalnym. Zapowiedziało, że pozyskanie 6 mln zł przeznaczy na projekty gamingowe. W maju firma podpisała term sheet ze studiem Juggler Games dotyczący produkcji gry komputerowej, ma w nią zainwestować 1 mln zł i udzielić 3 mln zł pożyczki.

Natomiast we wrześniu firma ogłosiła, że wraca do realizacji własnych projektów filmów i seriali. Wśród nich są film na podstawie zbioru opowiadań „Halny” Igora Jarka, serial science-fiction autorstwa piosenkarki Julii Marcell oraz serial na podstawie koncepcji blogerki i pisarki Janiny Bąk.

Dołącz do dyskusji: Platige Image wypłaci 2,08 mln zł w pierwszej dywidendzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl