SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image ma zlecenie od koreańskiego Smilegate Entertainment za 3,7 mln zł

Spółka zależna studia postprodukcyjnego Platige Image podpisało umowę z koreańską firmą Smilegate Entertainment o wartości ok. 3,7 mln zł. Chodzi o zlecenie, które ma wykonać do lipca 2020 roku.

Article

W komunikacie giełdowym Platige Image zaznaczono, że kontrakt podpisany przez jej spółkę zależną Platige z koreańskim Smilegate Entertainment dotyczy „wykonania prac produkcyjnych i dostarczenia utworu audiowizualnego” do lipca 2020 roku.

Wynagrodzenie zapisane w umowie stanowi ok. 5 proc. zeszłorocznych przychodów sprzedażowych grupy kapitałowej Platige Image, które wyniosły 73,51 mln zł.

- Umowa może zostać rozwiązana przez Zleceniodawcę z dowolnego powodu, z zastrzeżeniem zapłaty Wykonawcy wynagrodzenia za prace wykonane do chwili rozwiązania Umowy. W przypadku rozwiązania Umowy przez Zleceniodawcę z powodu jej naruszenia przez Wykonawcę i nieusunięcia tego naruszenia, Wykonawca będzie zobowiązany do zapłaty Zleceniodawcy 1,5-krotności wynagrodzenia otrzymanego do chwili rozwiązania Umowy - zaznaczono.

W trzecim kwartale br. studio Platige Image osiągnęło wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 37 proc. do 22,39 mln zł oraz 814 tys. zł zysku netto (wobec 1,4 mln zł straty rok wcześniej). - Wzrost przychodów i poprawę marż zawdzięczamy dobrze zdywersyfikowanemu portfelowi projektów i kontroli kosztów projektowych - uzasadnił prezes spółki Karol Żbikowski.

Na początku listopada firma wycofała się z projektu produkcji gry mobilnej realizowanego wspólnie z zajmującą się tworzeniem takich gier spółką Vivid Games. Już wcześniej odpisała 1,3 mln zł na koszty tej inwestycji.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image ma zlecenie od koreańskiego Smilegate Entertainment za 3,7 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl