SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platige Image notuje 33,1 mln zł przychodów ze sprzedaży za trzeci kwartał roku, wzrost o 28 proc.

W trzecim kwartale 2021 roku Grupa Kapitałowa Platige Image zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 33,1 mln zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego to wzrost  o 7,24 mln zł, (+28  proc.). Od początku roku do września Platige Image zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 79,6 mln zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody te były wyższe o 13 mln zł, czyli o 20 proc.

Article

Od 1 stycznia do 30 września 2021 roku Grupa Platige Image osiągnęła 5,9 mln zł zysku na sprzedaży, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego wyniósł on 3,3 mln zł. To oznacza wzrost o 80 proc. rdr.

Ponad 5 mln zł zysku netto Grupy Platige Image

EBITDA Grupy za III kwartał wyniosła 6,8 mln zł i była wyższa od EBITDA za trzeci kwartał ubiegłego roku o 6 mln zł. Narastająco, w okresie od 1 stycznia do 30 września 2021 roku EBITDA wyniosła 10,8 mln zł i była o 4,5 mln zł wyższa w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, kiedy wyniosła 8 mln zł.

W trzecim kwartale 2021 Grupa odnotował zysk netto w wysokości 5,1 mln w porównaniu ze stratą netto w wysokości 0,49 mln w trzecim kwartale ubiegłego roku. Narastająco za 3 kwartały Grupa wykazała zysk netto w wysokości 6,4 mln w porównaniu z 2,1 mln zysku w roku ubiegłym (wzrost o 195 proc.), a zysk netto skorygowany o niegotówkowe koszty programu motywacyjnego wyniósł 7,2 mln zł w porównaniu z 2,9 mln zł w roku 2020 (wzrost o 248 proc.).

- Najlepsze historycznie wyniki kwartalne to efekt ciężkiej pracy we wszystkich liniach biznesowych. Zapowiedzią tak dobrych rezultatów w trzecim kwartale 2021 roku było między innymi niedawne ogłoszenie nowej umowy ramowej z Activision Publishing. Również rekordowa liczba cinematików może świadczyć o bardzo udanym okresie. Jednak warto wspomnieć, że pozostałe działy, w tym pion reklamy oraz creative arts także pozyskują coraz większe projekty – powiedział Karol Żbikowski, prezes zarządu Platige Image.

Żbikowski dodaje, że dla Platige Image nowym perspektywicznym kierunkiem rozwoju Grupy Platige Image, stał się rejon MENA (Middle East and North Africa).

Platige Image pracuje nad "Wiedźminem", filmami i projektami gamingowymi

Aktywne działania sprzedażowe wypełniły także portfel zleceń w pionie reklamy oraz entartainment/creative arts, w którym większość projektów realizowana była z użyciem silnika Unreal Engine.

W zakresie rozwoju produktów własnych ruszyły prace nad produkcją gier w spółkach Image Games SA (przedsięwzięcie realizowane wspólne z Movie Games SA) oraz PJ Games - podano w komunikacie. Trwają również prace nad uruchomieniem kolejnych projektów gamingowych.

Trzeci kwartał to także dalszy rozwój współpracy z globalnymi wydawcami i producentami gier, czego przykładem było ogłoszenie dalszej współpracy z Activision Publishing Inc. nad filmami do serii „Call of Duty”, a także wzmożona współpraca z wiodącymi producentami gier na rynku azjatyckim.

Trzeci kwartał to także czas finalnych prac nad drugim sezonem "Wiedźmina", którego premiera planowana jest na 17 grudnia br. na platformie Netflix.

W obszarze film development Platige Image prowadzi obecnie kilkanaście projektów. Są one na różnym etapie rozwoju – od zakupu praw autorskich, po wstępne rozmowy z platformami streamingowymi i agentami sprzedaży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image notuje 33,1 mln zł przychodów ze sprzedaży za trzeci kwartał roku, wzrost o 28 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl