SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image podwoił zysk, amerykańska spółka od początku rentowna

W drugim kwartale ub.r. firma Platige Image, zajmująca się głównie postprodukcją treści wideo, osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów o 25 proc. do 33,05 mln zł, a jej zysk netto zwiększył się z 1,16 do 2,56 mln zł.

Koszty operacyjne grupy Platige Image wyniosły w zeszłym kwartale 29,81 mln zł, po wzroście rok do roku o 11 proc. Na początku br. firma uruchomiła spółkę zależną w USA do obsługi reklamodawców z tamtego kraju.

W sprawozdaniu Platige Image podkreślił, że amerykańska spółka od pierwszego kwartału swojej działalności jest rentowna i przyczynia się do wysokiego wzrostu przychodów całej grupy z produkcji reklamowych.

Platige Image z nowymi zwiastunami i wirtualnym studiem dla Polsatu

- W dziale animacji wyprodukowaliśmy kolejne trailery dla Activision Inc. m.in. „Operation Monarch Official Teaser feat. Godzilla vs. Kong” do serii „Call of Duty: Warzone”, który zebrał doskonałe recenzje. W zespole entertainment powstawały kolejne produkcje realizowane w technologii Unreal Engine, m.in. trailer do „DerbyStars Horse Racing Metaverse Game” dla koreańskiego klienta działającego na obiecującym rynku projektów blockchain. Zespół broadcast przygotował natomiast dla Telewizji Polsat wirtualne studio na turniej w Wimbledonie - opisano w raporcie.

Skorygowany zysk EBITDA grupy Platige Image poszedł w górę z 2,87 do 4,71 mln zł, a zysk operacyjny - z 1,62 do 3,47 mln zł.

W całym minionym półroczu przychody grupy Platige Image zwiększyły się o 42 proc. do 66,1 mln zł, koszty operacyjne - o 35 proc. do 62,4 mln zł, skorygowany zysk EBITDA - z 4,02 do 5,88 mln zł, a zysk netto - z 1,31 do 2,46 mln zł.

- W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży Grupy Platige Image po raz pierwszy w historii przekroczyły 100 mln złotych. Przychód ze sprzedaży za pierwsze półrocze 2022 przekroczył już 66 mln złotych i był także największy w historii - zaznaczyła firma w sprawozdaniu.

Pierwsza dywidenda od Platige Image

Na początku maja br. Platige Image z zeszłorocznego zysku netto wypłaciło akcjonariuszom 4,46 mln zł, po 60 groszy na akcję. To pierwsza dywidenda, odkąd spółka pod koniec 2011 roku zaczęła być notowana na warszawskiej giełdzie.

Dołącz do dyskusji: Platige Image podwoił zysk, amerykańska spółka od początku rentowna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl