SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image tworzy dział rozwoju biznesu, Magdalena Machalica i Janusz Włodarski odchodzą z zarządu na funkcje dyrektorów

Z funkcji członków zarządu studia postprodukcyjnego Platige Image zrezygnowali Magdalena Machalica i Janusz Włodarski, przy czym pozostają w firmie jako dyrektorzy. Jednocześnie spółka zapowiada nową strukturę organizacyjną, w której pojawi się dział rozwoju biznesu.

Magdalena Machalica i Janusz WłodarskiArticle

Magdalena Machalica będzie teraz w Platige Image dyrektorem zarządzającym pionu animacji. Do zarządu firmy została powołana w październiku 2017 roku. Ogółem pracuje w niej od ponad siedmiu lat, przedtem kolejno jako producent, dyrektor działu postprodukcji i sound oraz szefowa produkcji działu animacji.

Wcześniej Machalica pracowała m.in. jako szef studia i producent w studio dźwiękowym Cafe Ole (w latach 2009-2011), jako producent w studiu postprodukcyjnym Orka (w latach 2008-2009) oraz jako manager studia i kierownik produkcji w Synthesis Media (w latach 2006-2008). Ponadto była kierownikiem produkcji i sekretarzem redakcji w Telewizji Polskiej i Canal+.

Janusz Włodarski w zarządzie Platige Image był od połowy 2017 roku, a teraz objął funkcję dyrektora zarządzającym pionu reklamy. W firmie pracuje od 2011 roku. Najpierw był odpowiadał za postprodukcję reklam i eventów, a potem za całość procesów produkcyjnych.

W latach 1991-2011 Włodarski pracował w Leo Burnett Warszawa, pełnił tam m.in. funkcje dyrektora działu produkcji i członka zarządu. Był też związany ze Studiem Filmowym im. K. Irzykowskiego.

W listopadzie ub.r. prezesem Platige Image został Karol Żbikowski. W zarządzie spółki pozostaje Maciej Gamrot, powołany w październiku 2017 roku.

Nowa struktura organizacyjna Platige Image

W komunikacie Platige Image poinformowano też, że w firmie zostanie wprowadzona nowa struktura organizacyjna.

Już został utworzony dział rozwoju biznesu. Będzie w nim skoncentrowana działalność dotycząca pozyskiwania nowych kontrahentów i projektów, rozwoju nowych linii biznesowych oraz budowania relacji z klientami.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa Platige Image zanotowała wzrost o 7 proc. do 54,17 mln zł oraz straty netto o 8 proc. do 1,78 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image tworzy dział rozwoju biznesu, Magdalena Machalica i Janusz Włodarski odchodzą z zarządu na funkcje dyrektorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl