SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image: wpływy 17 proc. w górę, 2,1 mln zł zysku na dywidendę

W ub.r. grupa Platige Image, zajmująca się głównie produkcją i postprodukcją treści wideo, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 16,8 proc. do 106,45 mln zł i zysku netto z 2,92 do 6,92 mln zł. Zarząd spółki chce, żeby z jednostkowego zysku netto wypłacić w dywidendzie 2,08 mln zł, po 60 groszy na akcję.

Article

Przychody krajowe grupy Platige Image zmalały rok do roku z 33,65 do 27,41 mln zł, a zagraniczne zwiększyły się z 57,51 do 78,88 mln zł.

- Intensywne działania sprzedażowe i przygotowanie zespołów produkcyjnych oraz działów wsparcia przyniosły wzrost skali działalności we wszystkich liniach biznesowych Grupy - stwierdził zarząd firmy w liście do akcjonariuszy.

- Dział Animacji realizował największy w historii Platige kontrakt na produkcję cinematików dla Activision Publishing Inc. do kultowego tytułu gier z serii Call of Duty, Dział Reklamy intensywnie rozwijał się po trudnym biznesowo okresie na początku pandemii , Dział Entertainment zrealizował kilka dużych projektów z wykorzystaniem silnika Unreal Engine, a projekty grafiki w technologii Augmented Reality przygotowane przez Dział Broadcast uświetniły finał Euro w Londynie - wyliczono.

Koszty operacyjne grupy Platige Image zwiększyły się o 12,7 proc. do 99,82 mln zł. Wydatki na usługi obce poszły w górę z 52,11 do 61,97 mln zł, a na wynagrodzenia zmalały z 28,21 do 27,68 mln zł.

Zysk EBITDA firmy wzrósł z 8,89 do 12,41 mln zł, a zysk netto - z 2,92 do 6,92 mln zł.

- Rok 2022 także zapowiada się intensywnie. Mierzymy się także z wieloma wyzwaniami, m.in. rosnącymi kosztami działalności związanymi z globalizacją rynku pracy w naszej branży, czy wzrostem cen energii. Odpowiedzią na to jest dalszy rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych m.in. w USA, gdzie otworzyliśmy nową spółkę - dodano w liście zarządu.

2,08 mln zł z zysku na dywidendę

Jednostkowo zysk netto Platige Image w ub.r. wyniósł 4,46 mln zł. Zarząd spółki zaproponował, żeby wypłacić 2,08 mln zł w dywidendzie (po 60 groszy na akcję), a 2,38 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy.

- Decyzja zarządu spółki w sprawie podziału zysku netto za 2021 rok została podjęta z uwzględnieniem aktualnej i przyszłej, przewidywanej sytuacji finansowej spółki, wynikającej z zaangażowania kapitałowego w realizowane projekty oraz koniecznych nakładów wynikających z realizacji przyjętej w 2021 roku strategii rozwoju Platige Image na lata 2021-2025 - napisano w komunikacie.

Zarząd rekomenduje, aby dzień dywidendy ustalić na 22 kwietnia, a jej wypłata nastąpiłaby 2 maja.

Będzie to pierwsza dywidenda od debiutu giełdowego Platige Image pod koniec 2011 roku. Jej wypłata musi zostać zaakceptowana przez walne zgromadzenie spółki.

W styczniu ub.r. Platige Image przyjęło strategię na lata 2021-2025, w której zapowiedziało rozpoczęcie produkcji gier wideo, filmów i seriali oraz nie wykluczyło pozyskania kapitału z emisji nowych akcji, przejścia na główny rynek giełdowy i współpracy z inwestorami w spółkach celowych.

W kwietniu Platige Image sprzedało 240 tys. nowych akcji pięciu inwestorom instytucjonalnym. Zapowiedziało, że pozyskanie 6 mln zł przeznaczy na projekty gamingowe. W maju firma podpisała term sheet ze studiem Juggler Games dotyczący produkcji gry komputerowej, ma w nią zainwestować 1 mln zł i udzielić 3 mln zł pożyczki.

Natomiast we wrześniu firma ogłosiła, że wraca do realizacji własnych projektów filmów i seriali. Wśród nich są film na podstawie zbioru opowiadań „Halny” Igora Jarka, serial science-fiction autorstwa piosenkarki Julii Marcell oraz serial na podstawie koncepcji blogerki i pisarki Janiny Bąk.

W środę na koniec sesji kurs Platige Image wynosił 24,50 zł. Głównymi akcjonariuszami są członkowie rady nadzorczej spółki Jarosław Sawko (ma walory stanowiące 28,71 proc. kapitału) i Piotr Sikora (25,5 proc.).

Dołącz do dyskusji: Platige Image: wpływy 17 proc. w górę, 2,1 mln zł zysku na dywidendę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl