SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image ze wzrostem wpływów o 37 proc., wynik netto 2,2 mln zł w górę

Studio Platige Image w trzecim kwartale br. osiągnęło wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 37 proc. do 22,39 mln zł oraz 814 tys. zł zysku netto (wobec 1,4 mln zł straty rok wcześniej). - Wzrost przychodów i poprawę marż zawdzięczamy dobrze zdywersyfikowanemu portfelowi projektów i kontroli kosztów projektowych - komentuje prezes spółki Karol Żbikowski.

Article

Koszty operacyjne grupy kapitałowej Platige Image zwiększyły się w skali roku o 17 proc. do 21,38 mln zł w minionym kwartale. Wydatki na wynagrodzenia poszły w górę o 30 proc. do 7,75 mln zł, a na usługi obce o 15 proc. do 11,4 mln zł.

Powyżej zera wzrosły wszystkie wskaźniki rentowności firmy: wynik sprzedażowy z 1,86 mln zł straty do 1,01 mln zł zysku, wynik operacyjny z 1,43 mln zł straty do 1,14 mln zł zysku, a wynik netto z 1,4 mln zł straty do 814 tys. zł zysku.

Wpływy w górę dzięki zleceniom od TVP, Polsatu i Netflixa

Przychody grupy Platige Image zwiększyły się znacznie bardziej od kosztów - o 37 proc. do 22,39 mln zł w minionym kwartale, a o 23 proc. do 66,37 mln zł w trzech kwartałach br. - Na wzrost przychodów ze sprzedaży miały wpływ wyższe przychody z cinematików i animacji realizowanych przez dział Platige Animation oraz usług opraw telewizyjnych w oparciu o technologię VIZRT (dla Telewizji Polsat i TVP) świadczonych przez dział Platige Events a także realizacja umowy z Netflix, dotycząca projektu Platige Image - wyliczono w sprawozdaniu firmy.

Od maja br. Platige Image odpowiada za efekty wizualne w nowym studio „Wiadomości” TVP, do którego przygotowało oprawę graficzną. natomiast od jesieni ub.r. obsługuje w takim zakresie nowe studio sportowe Telewizji Polsat (relacjonowane są tam m.in. mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy).

W minionym kwartale firma pracowała też przy części efektów specjalnych do serialu „Wiedźmin” („The Witcher”), który na Netfliksie pojawi się 20 grudnia. W sprawozdaniu oceniła, że wartość tego zlecenia nie przekroczy 10 proc. jej zeszłorocznych wpływów. Zaznaczyła natomiast, że „obecna współpraca z Netflix niesie istotne niewymierne korzyści w zakresie rozwoju studia i perspektyw działalności Platige Image poprzez wejście na nowy rynek produkcji efektów specjalnych VFX na potrzeby graczy globalnych takich jak Netflix”.

Do grupy kapitałowej Platige Image należą m.in. domy produkcyjne Platige Image i Dobro. Głównymi akcjonariuszami firmy są członkowie jej rady nadzorczej Jarosław Sawko (ma 34,75 proc. kapitału spółki) i Piotr Sikora (32,69 proc.). W czerwcu br. Macieja Gamrota w zarządzie zastąpił Artur Małek, a od listopada ub.r. prezesem spółki jest Karol Żbikowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image ze wzrostem wpływów o 37 proc., wynik netto 2,2 mln zł w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl