SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Płatne telewizje najchętniej oglądane przez Polaków, Polsat i TVN najpopularniejsze w internecie

Internauci nadal bardzo lubią telewizję oglądaną przez telewizory, a tylko połowa z nich ogląda dłuższe wideo w internecie. Nie klika się pomiędzy różnymi serwisami wideo tak, jak zmienia się kanały telewizyjne. Spośród stacji telewizyjnych najpopularniejsze internetowe platformy należą do Polsatu, TVN i TVP1 - wynika z badania IRCenter.

fot. Shutterstock.com Article

Najwięcej respondentów (72 proc.) zadeklarowało korzystanie w ciągu miesiąca z płatnej telewizji kablowej lub cyfrowej, nieco mniej użytkowników (68 proc.) ogląda treści oferowane przez darmowe serwisy wideo dostępne w sieci.

Wśród darmowych serwisów wideo w internecie najbardziej popularna jest platforma YouTube (korzysta z niej 51 proc. badanych). Połowa użytkowników płatnych telewizji kablowych to jednocześnie odbiorcy treści w bezpłatnych serwisach wideo.

Na szczycie listy kanałów telewizyjnych i serwisów, na których internauci oglądają materiały wideo znaleźli się nadawcy telewizyjni – Polsat, TVN oraz TVP1. Stawkę zamykają serwisy WP oraz Onetu.

Według badania konsumpcja treści wideo w internecie oraz oferty telewizyjnej jest mocno zróżnicowana ze względu na wiek użytkowników. Np. mężczyźni w wieku 16 – 24 lat oraz 35 – 44 lat najchętniej oglądają ogólnodostępną tradycyjną telewizję, z kolei kobiety w przedziale 65 – 75 są częstymi odbiorcami oferty płatnych telewizji kablowych i cyfrowych.

Badanie dotyczące odbioru treści telewizyjnych i wideo w tradycyjnej emisji i w internecie przeprowadzono w lutym br. metodą CAWI na próbie 2110 internautów w wieku od 18 do 75 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Płatne telewizje najchętniej oglądane przez Polaków, Polsat i TVN najpopularniejsze w internecie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Jeszcze wczoraj Polacy niemal masowo odchodzili od płatnej telewizji przez ustawę o abonamencie (tak wynikało z wczorajszego artykułu o Multimedii), a dziś już najbardziej na świecie uwielbiają płatne telewizje. Czy ktoś nam robi sieczkę z mózgów?
13 11
odpowiedź
User
qwer
Jeszcze wczoraj Polacy niemal masowo odchodzili od płatnej telewizji przez ustawę o abonamencie (tak wynikało z wczorajszego artykułu o Multimedii), a dziś już najbardziej na świecie uwielbiają płatne telewizje. Czy ktoś nam robi sieczkę z mózgów?

ano tak, bo badania zostały wczoraj o 18 przeprowadzone... polaku...
11 10
odpowiedź