SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Usługa płatności mobilnych Tank&Go w ofercie Carrefour Polska

Sieć sklepów Carrefour Polska rozpoczęła wśród klientów swoich stacji paliwowych testy nowej usługi Tank&Go. Umożliwia ona dokonanie w pełni bezkontaktowej płatności za paliwo i jest dostępna w aplikacji mobilnej Mój Carrefour. Pilotaż usługi prowadzony jest obecnie w Warszawie i Krakowie.

Article

Carrefour ma 40 stacji paliwowych w Polsce. Ich klientom firma udostępniła właśnie nową usługę płatności mobilnych Tank&Go. Umożliwia ona bezpieczną, samodzielną i w pełni bezkontaktową zapłatę za tankowanie.

- Carrefour Polska konsekwentnie rozwija pakiet usług dla klientów realizujących transakcje w naszej sieci sklepów. Tank&Go to kontynuacja doskonale przyjętej przez klientów usługi Scan&Go, a jednocześnie pierwszy tego typu projekt realizowany przez sieć handlową w Polsce, który zapewnia klientom korzystającym ze stacji paliw Carrefour nowe doświadczenia w pełni mobilnej, bezobsługowej realizacji transakcji oraz bezpieczeństwo i szybkość zakupów paliwa za pomocą aplikacji „Mój Carrefour” - mówi Grzegorz Wazowicz, dyrektor działu usług finansowych i handlowych Carrefour Polska.

Usługa działa w ramach aplikacji mobilnej "Mój Carrefour" - na jej potrzeby wprowadzono do niej specjalny moduł Tank&Go. Aby z niej skorzystać, należy zalogować się w module, podać niezbędne dane swojego samochodu, a także aktywować płatności mobilne Masterpass.

Podczas zakupu paliwa na stacji Carrefour należy wybrać dystrybutor, określić kwotę transakcji, dokonać płatności i rozpocząć tankowanie. Po zakończeniu klient otrzyma fakturę na podany wcześniej adres email.

Projekt obsługiwany jest przez Mastercard. Usługa Tank&Go jest zintegrowana z Masterpass.

- Usługa Tank&Go zintegrowana z Masterpass pozwala zrealizować płatność bez kontaktu z kasjerem, co jest szczególnie przydatne w czasie trwającego zagrożenia epidemicznego. Jednak wartość tej usługi, jaką jest szybkość i wygoda dzięki automatyzacji płatności, pozostaje uniwersalna. W Mastercard przyświeca nam wizja, w której różne urządzenia, takie jak smartfon, ale też samochód z komputerem pokładowym, mogą pełnić funkcję płatniczą, aby zakupy były jeszcze prostsze. Carrefour jest liderem w realizacji tej wizji i bardzo się cieszę, że to nasz kolejny wspólny innowacyjny projekt, po wcześniejszym wprowadzeniu usługi Scan&Go - mówi Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

W fazie testów z usługi tej skorzystać mogą klienci stacji benzynowej Carrefour na warszawskim Targówku, oraz stacji przy hipermarkecie Kraków Czyżyny. Docelowo usługa będzie dostępna na wszystkich pozostałych stacjach, Carrefour nie określa terminu jej wprowadzenia.

Carrefour poprawia wyniki w czasie epidemii

Carrefour opublikował raport kwartalny za pierwsze trzy miesiące 2020 roku. Sieć zanotowała wzrost sprzedaży porównywalnej (LfL) o 8,8 proc, w Europie o 6,1 proc. Przychody Grupy wyniosły łącznie 19,44 mld euro.

W Polsce wartość sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku wyniosła 526 mln euro, czyli 2,384 mld zł. To wzrost o 6,5 proc. rdr. przy zmiennym kursie walut, a o 7 proc. więcej przy stałym. Lepszy wynik zanotował tylko rynek rumuński (wzrost sprzedaży LfL o 9,7 proc. rdr). Dla porównania, w rodzimej Francji sprzedaż Carrefoura była o 4,3 proc. wyższa niż rok wcześniej w omawianym okresie, w Hiszpanii o 6,6 proc, a we Włoszech o 2,5 proc.

W Carrefour niższa dywidenda przez koronawirusa

W raporcie kwartalnym wskazano, że w związku z epidemią koronawirusa Carrefour wypłaci niższe wynagrodzenie prezesowi Alexandre'owie Bompardowi oraz uszczuploną dywidendę za ubiegły rok.

Carrefour Polska ma na naszym rynku ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Usługa płatności mobilnych Tank&Go w ofercie Carrefour Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl