SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Operator Play pozyskał 5,5 mld zł kredytów

Spółka P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, poinformowała, że podpisała z bankami umowę kredytów terminowych i odnawialnych na łączną kwotę 5,5 mld zł. Może wykorzystać te środki na spłatę obecnego zadłużenia i ogólne cele korporacyjne.

Article

W komunikacie operatora Play podano, że po spełnieniu warunków zawieszających, kredyt terminowy w kwocie 3,5 mld zł udzielony zostanie na pięć lat, zaś kredyt odnawialny w kwocie 2 mld zł będzie dostępny przez okres trzech lat z możliwością jego przedłużenia lub zamiany na kredyt terminowy, za zgodą kredytodawców

Kredyt oprocentowany jest według stopy zmiennej opartej na stawce WIBOR plus marża, której wielkość uzależniona jest od poziomu zadłużenia spółki, którego maksymalny pułap, liczony jako skonsolidowana skorygowana EBITDAaL do długu netto, ustalony został na 3.25x

Umowę podpisano z konsorcjum banków Credit Agricole Corporate and Investment Bank, Raiffeisen Bank International AG oraz Santander Bank Polska, które są też głównymi organizatorami, pierwotnymi kredytodawcami i gwarantami finansowania. Pierwotnym kredytodawcą jest także Credit Agricole Bank Polska.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W kwietniu ub.r. P4 uzyskało dodatkową linię kredytową na trzy lata w wysokości 1,2 mld zł. Większość z tej kwoty przeznaczy na wcześniejszą spłatę części swojego obecnego zadłużenia.

Grupa Iliad kupiła Play, zmiany we władzach

Od listopada ub.r. Play Communications (P4 jest jego główną spółką zależną) ma nowego właściciela - 96,66 proc. akcji firmy kupiła francuska Grupa Iliad, płacąc 9,6 mld zł. Według nieoficjalnych informacji Jean-Marc Harion nadal będzie prezesem P4.

Tydzień temu z P4 pożegnał się dyrektor finansowy i członek zarządu P4 odszedł Marcin Szul. W tym tygodniu podano, że z początkiem kwietnia do komitetu wykonawczego w firmie dołączą Michał Gramatnikowski, Paweł Passowicz, Rafał Sidorowicz, Małgorzata Zakrzewska, Ewa Zmysłowska i Beata Zborowska (Zborowska będzie też dyrektorem finansowym i członkiem zarządu). Z zarządu spółki odchodzą natomiast Wojciech Danieluk i Michał Wawrzynowicz.

W ub.r. Play Communications osiągnął wzrost przychodów o 1,7 proc. do 7,16 mld zł i zysku EBITDAaL o 6,3 proc. do 2,4 mld zł. Liczba jego użytkowników zwiększyła się o 390 tys. do 12,32 mln, głównie dzięki przejęciu Virgin Mobile Polska i wzrostowi popularności Play Now Box TV.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Operator Play pozyskał 5,5 mld zł kredytów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl