SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play łączy siły z Exatelem. Będzie wspólna oferta dla biznesu

Operatorzy telekomunikacyjni Play i Exatel wspólnie zaoferują kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla klientów korporacyjnych i instytucji publicznych.

Jean Marc Harion, prezes P4 i UPC PolskaArticle

W komunikacie nie podano, kiedy wspólna oferta Play i Exatela może pojawić się na rynku.

- W Grupie Play oferujemy kompleksowe usługi dla biznesu, oparte o najnowocześniejszą infrastrukturę telekomunikacyjną, zaawansowane i bezpieczne rozwiązania chmurowe i ICT, wsparte ekspercką wiedzą uznaną na rynku. Jesteśmy partnerem, dzięki któremu polskie firmy mogą przyśpieszyć swój rozwój i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientów. Wierzę, że współpraca z Exatelem pomoże zapewnić jeszcze większej grupie klientów biznesowych oraz instytucjom publicznym jak najlepiej dostosowane do ich potrzeb rozwiązania teleinformatyczne - mówi w komunikacie Jean Marc Harion, prezes Grupy Play.

- Dzięki strategicznemu partnerstwu z Play, w oparciu o jego najnowocześniejszą infrastrukturę, będziemy mogli szybko rozwinąć całą gamę usług telefonii komórkowej. Exatel i Play świetnie uzupełniają się jeśli chodzi o portfolio produktów oraz doświadczenie. Wykorzystamy synergię szkieletu i sieci Exatel oraz sieci dostępowej Play, by wspólnie oferować kompleksowe usługi telekomunikacyjne naszym klientom. Razem możemy walczyć o pozycję lidera usług telekomunikacyjnych dla B2B w sektorze publicznym w Polsce - powiedział Nikodem Bończa Tomaszewski, prezes Exatelu.

W komunikacie podkreślono, że Exatel ma sieci światłowodową liczącą 22 tys. kilometrów, z której korzystają m.in. wszystkie polskie bankach komercyjnych i spółki sektora energetycznego. Ponadto telekom zaprojektował i zbudował sieć OST do łączności administracji rządowej oraz stworzył szereg autorskich rozwiązań (m.in. anty-DDoS TAMA, TAMAPro7, SDNbox, SDNcore).

Play ma inwestora w światłowodach UPC Polska

Grupa Play, która w kwietniu ub.r. sfinalizowała przejęcie UPC Polska za 7 mld zł, w całym ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych z 7,3 do 8,93 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 5,99 do 1,16 mld zł.

Wydatki marketingowe zwiększyła o 24 proc. do 224,4 mln zł. Dużo mocniej wzrosły koszty energii, sieci i usług IT. Na pracowników przeznaczono 481 mln zł, a członkowie komitetu wykonawczego i zarządu telekomu zarobili 25,4 mln zł.

Na początku kwietnia Play sfinalizował sprzedaż połowy udziałów spółki, to której wniósł sieć światłowodową UPC Polska. Zainkasował za nie 1,77 mld zł.

 

Dołącz do dyskusji: Play łączy siły z Exatelem. Będzie wspólna oferta dla biznesu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
3245
zmieniłbym prezesa, bo ten podobny do zdRadka alkoholowego murgrabiego
odpowiedź