SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play i Fiberhost rozszerzają współpracę. 170 stacji bazowych ze światłowodem

P4, operator sieci Play rozbudowuje swoje partnerstwo z firmą Fiberhost. W ramach nowego porozumienia sieć światłowodowa Fiberhost zasili kolejnych 170 stacji bazowych Play zlokalizowanych w Wielkopolsce.

Article

W połowie października br. P4, operator sieci Play, podpisał z firmą Fiberhost (dawniej Inea) umowę dotyczącą korzystania z jej całej otwartej sieci światłowodowej - zarówno budowanej w ramach inwestycji własnych, jak też Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Sieć Fiberthost jest dostępna przede wszystkim w województwie wielkopolskim, lubelskim i mazowieckim - w dużych miastach, a także w wielu małych miejscowościach.

Nowa umowa, 170 stacji

Teraz poinformowano, że P4 i Fiberhost rozszerzają współpracę w zakresie światłowodów. Dzięki nowemu porozumieniu, sieć światłowodowa Fiberhost zasili kolejnych 170 stacji bazowych Play zlokalizowanych w Wielkopolsce.  

Czytaj także: Play wprowadza nowe usługi chroniące przed zagrożeniem w internecie

- P4 to dla nas bardzo ważny partner biznesowy, dlatego cieszy nas rozszerzenie współpracy – przyznaje w komunikacie Marta Wojciechowska, prezes zarządu Fiberhost. - Gwarantuje ona nie tylko możliwość świadczenia przez Play usług na wszystkich otwartych sieciach światłowodowych Fiberhost, ale też pokazuje, że światłowód wspiera rozwój usług mobilnych i jest ich istotnym elementem. Cieszy nas przede wszystkim to, że zyskują użytkownicy końcowi, mający większe możliwości wyboru, ale też mogący korzystać z najlepszych usług stacjonarnych oraz mobilnych.

Także Play w związku z nową umową zwraca uwagę na korzyści płynące dla użytkowników. - Nieustannie inwestujemy w rozwój naszej  sieci  z myślą o dostarczaniu najwyższej jakości usług, dlatego zdecydowaliśmy o rozszerzeniu naszej dotychczasowej współpracy z Fiberhost. Sieć światłowodowa zrealizowana przy współpracy z naszym partnerem  istotnie wpłynie na wzrost pojemności sieci transmisyjnej na terenie Wielkopolski, a co za tym idzie zwiększenie komfortu korzystania z oferowanych przez nas rozwiązań - mówi Michał Ziółkowski, członek zarządu i dyrektor ds. technicznych w Play.

W trzecim kwartale br. Play osiągnął wzrost przychodów o 1,7 proc. do 1,83 mld zł. Na koniec września operator miał 12,32 mln aktywnych użytkowników (105 tys. więcej niż na koniec czerwca), w tym 235 tys. korzystających z usługi Play Now TV.

Czytaj także: Play bierze 5,5 mld zł kredytu na kupno UPC Polska

 

Dołącz do dyskusji: Play i Fiberhost rozszerzają współpracę. 170 stacji bazowych ze światłowodem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl