SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play oferuje internet światłowodowy na sieci Fiberhost, ceny od 50-75 zł miesięcznie

Operator sieci Play rozszerzył usługi dla domu o ofertę światłowodu. Umowę można podpisać na 24 miesiące, lub na czas nieokreślony. Nie wszystkie województwa mogą jednak z niej korzystać: usługa dostępna jest przede wszystkim w województwach wielkopolskim, lubelskim i mazowieckim.

Article

P4, operator sieci Play, podpisał z firmą Fiberhost umowę dotyczącą korzystania z jej całej otwartej sieci światłowodowej - zarówno budowanej w ramach inwestycji własnych, jak też Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa

Sieć Fiberthost jest dostępna przede wszystkim w województwie wielkopolskim, lubelskim i mazowieckim - w dużych miastach, a także w wielu małych miejscowościach. - To dla nas kolejny ważny krok w procesie rozwoju modelu open access w Polsce. Obecność P4 na naszej sieci wzbogaci ofertę detaliczną dostępną dla mieszkańców obszarów objętych zasięgiem otwartych sieci światłowodowych Fiberhost - komentuje Marta Wojciechowska, CEO spółki Fiberhost.

Internet światłowodowy w Play: jaka prędkość i ceny

Klienci Play umowy na internet światłowodowy mogą podpisywać na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. W tej pierwszej opcji dostępne są rabaty za korzystanie z abonamentu głosowego Play i usługi Play Now TV.

Internet światłowodowy w Play jest oferowany w trzech wariantach:
- 300 Mb/s od 25 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza;
- 600 Mb/s od 35 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza;
- 1 Gb/s od 50 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza.

Wszystkie kwoty obowiązują przy podpisaniu umowy na 24 miesiące, uwzględniają rabaty za korzystanie z abonamentu głosowego Play i telewizji Play Now TV, zgody marketingowe i e-fakturę.

W ramach oferty dostępne są routery, m.in. Huawei K562 i Tatung WAP7630. Dokładną dostępność internetu światłowodowego można sprawdzić w serwisie Play.pl.

Od wiosny ub.r. Play oferuje internet stacjonarny w oparciu o infrastrukturę grupy Vectra. W połowie sierpnia br. rozpoczął promocję cenową tej usługi.

W pierwszej połowie br. firma P4 zanotowała 3,636 mld zł przychodów sprzedażowych, 1,7 mld zł zysku EBITDAaL i 5,3 mld zł zysku netto. Zysk netto wynika głównie ze sfinalizowania przez telekom w kwietniu br. sprzedaży za 6,7 mld zł swojej infrastruktury pasywnej firmie On Tower Poland, w której 60 proc. udziałów ma Cellnex Telecom, a 40 proc. Grupa Iliad.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play oferuje internet światłowodowy na sieci Fiberhost, ceny od 50-75 zł miesięcznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl