SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play kupił kablówkę z 3 tys. km światłowodów

Grupa Play przejęła 100 proc. udziałów spółki Syrion, która oferuje telewizje i internet szerokopasmowy w trzech województwach, m.in. w oparciu o własną sieć światłowodową.

Jean Marc Harion, prezes P4 i UPC Polska Article

- Jako lider branży telekomunikacyjnej, Grupa Play intensywnie inwestuje w rozwój sieci mobilnej i światłowodowej oraz stale poszukuje możliwości biznesowych, aby rozszerzać zasięg swoich usług z korzyścią dla klientów w Polsce. Inwestycja w spółkę Syrion wspiera realizację naszego celu, jakim jest zapewnienia klientom w Polsce jak najszerszego dostępu do najwyższej jakości usług mobilnych, najszybszego internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej zapewniając im wolność wyboru - komentuje w komunikacie Jean Marc Harion, prezes grupy Play.

Nie podano, ile Play zapłacił za udziały spółki Syrion.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przejęty operator oferuje przede wszystkim usługę internetową i telewizję cyfrową klientom indywidualnym, biznesowym oraz w modelu hurtowym. Działa w oparciu o liczącą 3 tys. kilometrów sieć światłowodową w trzech województwach: śląskim, opolskim i lubelskim. W jej zasięgu jest 86 tysięcy gospodarstw domowych w ponad 80 miejscowościach.

Play ma inwestora w światłowodach UPC Polska

Grupa Play, która w kwietniu ub.r. sfinalizowała przejęcie UPC Polska za 7 mld zł, w całym ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych z 7,3 do 8,93 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 5,99 do 1,16 mld zł.

Wydatki marketingowe zwiększyła o 24 proc. do 224,4 mln zł. Dużo mocniej wzrosły koszty energii, sieci i usług IT. Na pracowników przeznaczono 481 mln zł, a członkowie komitetu wykonawczego i zarządu telekomu zarobili 25,4 mln zł.

Na początku kwietnia Play sfinalizował sprzedaż połowy udziałów spółki, to której wniósł sieć światłowodową UPC Polska. Zainkasował za nie 1,77 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Play kupił kablówkę z 3 tys. km światłowodów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DJ Gerard
kupił to niech kupuje klientów będę mieć w du... jak inne sieci
6 4
odpowiedź
User
MefiSto
Czyli P4 zniszczy Milena firmę. Im chodzi tylko o infrastrukturę, nie o klientów i usługiwał nich.
6 5
odpowiedź