SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play obniża stawki za połączenia i SMS-y do innych krajów UE, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu

1 zł za minutę i 0,31 zł za wiadomość - tyle od 15 maja br. będą płacić klienci indywidualni sieci Play za połączenia międzynarodowe i SMS-y do Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinu.

Article

Obniżka cen to efekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1972 z 11 grudnia 2018 r. Nowe ceny - 1 zł za minutę połączenia głosowego i 0,31 zł za SMS-a - będą obowiązywać klientów indywidualnych (konsumentów) sieci Play od 15 maja 2019 r. Zawierają one podatek VAT.

Jak podkreśla Play, powyższe zmiany są obniżeniem cen usług telekomunikacyjnych i wynikają ze zmiany przepisów prawa. Operator informuje swoich klientów, że jeżeli ich nie akceptują, mogą do dnia wejścia tych zmian w życie wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Jeżeli jednak przy podpisywaniu umowy klient otrzymał ulgę, będzie musiał zapłacić opłatę specjalną/karę umowną, przy czym jej wysokość nie przekroczy przyznanej ulgi. Operator pomniejszy opłatę specjalną/karę umowną o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

W ub.r. Play Communications zanotował wzrost wpływów operacyjnych o 2,5 proc. do 6,84 mld zł oraz 744,6 mln zł zysku netto (wobec 387,3 mln zł rok wcześniej). Na koniec ub.r. sieć Play miała 12,65 mln aktywnych klientów, w tym 8,98 mln abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play obniża stawki za połączenia i SMS-y do innych krajów UE, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl