SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play ma więcej światłowodów, przejął operatora z Podbeskidzia

Grupa kapitałowa Play kupiła 83,5 proc. akcji spółki SferaNet - operatora kablowego działającego na Podbeskidziu.

Jean Marc Harion, prezes P4 i UPC Polska Article

W komunikacie nie podano kwoty transakcji. Grupa Play zrealizowała zakup poprzez spółkę celową Vortanoria Investments. Poprzednio miała 2,97 proc. akcji SferaNetu, teraz jej udział wzrósł do 86,52 proc.

SferaNet oferuje dostęp do internetu i telewizji cyfrowej klientom indywidualnym, a także w modelu hurtowym. Do firmy należy 1,3 tys. kilometrów sieci światłowodowej w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego.

- Jako kluczowy inwestor w branży telekomunikacyjnej, Grupa Play intensywnie rozwija sieć mobilną i światłowodową, będąc także otwarta na współpracę z innymi operatorami. Inwestycja w SferaNet wpisuje się w naszą strategię, której celem jest zapewnienie klientom w Polsce jak najszerszego dostępu do najwyższej jakości usług mobilnych, najszybszego internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej oraz wolności wyboru - komentuje Jean Marc Harion, prezes Grupy Play

W trzecim kwartale ub.r. Grupa Play, do której należą Play, UPC Polska i Virgin Mobile, przy wzroście przychodów z 1,83 do 2,42 mld zł osiągnęła 979 mln zł zysku EBITDAaL. Firma miała 16,79 mln klientów usług mobilnych i 1,97 mln korzystających z usług stacjonarnych.

Przejęcie UPC Polska przez operatora Play zostało sfinalizowane na początku kwietnia ub.r., cena wyniosła 7 mld zł. Telekom w infrastrukturę do szybkiego internetu inwestował już wcześniej - w 2019 roku uzgodnił przejęcie Grupy 3S, do której należało wówczas m.in. 3,8 tys. kilometrów sieci światłowodowej.

Dołącz do dyskusji: Play ma więcej światłowodów, przejął operatora z Podbeskidzia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl