SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play bierze 5,5 mld zł kredytu na kupno UPC Polska

Spółka P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, podpisała umowę kredytową na kwotę 5,5 mld zł. Celem jest częściowe sfinansowanie kupna UPC Polska.

Umowa została zawarta przez operatora Play z BNP Paribas Bank Polska, Crédit Agricole Corporate and Investment Bank, ING Bank N.V., PKO BP., Raiffeisen Bank International AG, Santander Bank Polska oraz Sociéte Générale jako głównymi organizatorami i gwarantami oraz z Crédit Agricole Bank Polska i ING Bank Śląski.

Data spłaty kredytu ustalona została na 26 marca 2026 r.

W komunikacie P4 podano, że kredyt oprocentowany jest według stopy zmiennej opartej na stawce WIBOR plus marża, której wielkość uzależniona jest od poziomu zadłużenia Play, którego maksymalny pułap, liczony jako skonsolidowana skorygowana EBITDAaL do długu netto, ustalony został na 3.25x. Kredyt nie jest zabezpieczony.

Operator Play wyda 7 mld zł na UPC Polska

Umowa kupna 100 proc. udziałów UPC Polska od Liberty Global została zawarta przez P4 w drugiej połowie września br. Cena wynosi 7 mld zł, w komunikacie P4 zaznaczono, że „odpowiada mnożnikowi EBITDAaL za rok 2020 na poziomie 9,3x przed efektami synergii i około 7x z uwzględnieniem synergii przychodowych i kosztowych”

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych.

W trzecim kwartale br. P4 osiągnęło wzrost przychodów o 1,7 proc. do 1,83 mld zł. Na koniec września telekom miał 12,32 mln aktywnych użytkowników (105 tys. więcej niż na koniec czerwca), w tym 235 tys. korzystających z usługi Play Now TV.

Przed rokiem P4 zostało przejęte przez francuską Grupę Iliad, która za 97 proc. akcji operatora zapłaciła 9,6 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Play bierze 5,5 mld zł kredytu na kupno UPC Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
r
a UPC zaniżyło ZAIKS-y za 2019, mi co najmniej 25%.
odpowiedź