SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play uruchamia internet 4G LTE w 13 miastach

Play zaprezentował ofertę dostępu do internetu w technologii 4G LTE. Wśród nowych usług pojawiła się m.in. możliwość utworzenia domowej sieci WiFi.

<!-- 0.415s -->

Podstawowa oferta Play Online 4G LTE z przenośnym modemem lub routerem obejmuje cztery różne wysokości abonamentu - od 29,99 zł do 69,99 zł. W najtańszym nowi klienci otrzymają pakiet 4 GB (dotychczasowi - 5GB). W pozostałych opcjach operator zaoferuje przez pierwsze 6 miesięcy nielimitowany transfer danych w standardzie LTE. Natomiast w dwóch najdroższych abonamentach użytkownicy dodatkowo otrzymają możliwość pobierania nieograniczonej ilości danych w godzinach nocnych.

Jednocześnie Play uruchamia opcję domowego WiFi, w ramach której użytkownik może zdecydować się na zakup routera. W sprzedaży dostępny będzie m.in. model ZTE MF28D z obsługą sieci 4G. Abonament w tym przypadku może wynieść 59,99 zł, 69,99 zł lub 99,99 zł miesięcznie i obejmuje on nielimitowany transfer danych w standardzie LTE przez pierwsze 6 miesięcy, a także w godzinach nocnych przez cały okres trwania umowy.

Do oferty wprowadzona zostanie ponadto opcja 2w1, w ramach której klienci otrzymają możliwość zakupu dwóch urządzeń oraz otrzymają dwie karty SIM. Dostępne są tutaj trzy taryfy o miesięcznych zobowiązaniach w wysokości 79,99 zł, 89,99 zł i 119,99 zł, a także odpowiednio zwiększonych pakietach danych. Podobnie jak w opisywanych wyżej ofertach, klienci otrzymują nielimitowany transfer danych w standardzie LTE przez pierwsze 6 miesięcy, a także w godzinach nocnych na czas obowiązywania umowy.

Wszyscy nowi klienci Play Online dodatkowo mogą liczyć na 6-miesięczny okres zwolnienia z abonamentu w przypadku, gdy korzystają z usługi dostępu do internetu innego operatora. Ponadto dostępna jest też opcja bezpłatnych 7-dniowych testów, w ramach których sieć udostępnia modemy oraz routery zgodne ze standardem LTE.

Prędkość internetu 4G LTE w Play dla użytkowników usług Play Online zostanie ograniczona do 30 Mb/s. Poza opisywaną ofertą oraz w pakietach na kartę łączność w nowym standardzie ma mieć maksymalną przepustowość 15 Mb/s.

Play wprowadza ponadto do sprzedaży nowe urządzenia, które będzie można otrzymać bezpłatnie przy podpisywaniu umowy. Wśród dostępnych modeli znajdują się tablety HP Slate 7, Lenovo IdeaTab S6000, a także Samsung Galaxy Tab 3 10.1 LTE. Łącznie do końca br. w ofercie sieci ma być dostępnych 30 urządzeń obsługujących standard LTE. Operator w grudniu chce ponadto uruchomić obsługę LTE dla smartfonów iPhone.

Podczas konferencji, na której zaprezentowano nową ofertę, Play pochwalił się 800 stacjami bazowymi LTE działającymi w 13 miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Rzeszowie, Tarnowie, Częstochowie, Wałbrzychu, Toruniu, Koszalinie, natomiast testy usługi ruszyły już w Zakopanem. Do końca roku zasięgiem objętych ma zostać 56 miejscowości. Natomiast w przyszłym Play planuje dysponować łącznie 3,2 tys. masztami w całym kraju zapewniającymi łączność w nowym standardzie.

To nie jedyne zmiany w usługach dostępu do internetu 4G LTE w sieci Play. Operator odświeżył też swoje oferty prepaid (więcej na ten temat).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play uruchamia internet 4G LTE w 13 miastach

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
w najtanszej ofercie abonamentowej LTE Play jest ograniczone do 5Mb/s.
12 8
odpowiedź
User
były klient
Tylko że przy okazji pokombinowali coś na nadajnikach i bardzo zmniejszył się zasięg normalnego Play... W dodatku ta sieć beszczelnie przedłużyła umowy z 12 do 15 msc oraz z 24 do 25, wiec jaki jest sens przedłuzać z nimi umowę skoro konkurencja jest duużo lepsza??;)
10 11
odpowiedź
User
Jania
a ja dzisiaj chciałam kupić STARTER do Internetu w nowej taryfie a w punkcie powiedzieli - nie mamy..... Czyli znowu ściema PR
9 8
odpowiedź
User
rocketfire
A te pozostałe miasta to jakie?
8 8
odpowiedź
User
bdg
Bydgoszczy nie ma a Toruń ma. Kpina ;/
8 9
odpowiedź