SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play rozbudowuje własną infrastrukturę, ma 6 tysięcy nadajników

Play poinformował o uruchomieniu sześciotysięcznego nadajnika obsługującego sieć tego operatora. Telekom zapowiada, że do końca 2018 roku postawi w sumie tysiąc nowych stacji, a do 2020 roku pokryje własnym zasięgiem całą Polskę.

Article

Rozbudowa sieci własnych nadajników przez Play wynika z zapowiedzianych na początku br. trzyletnich planów inwestycyjnych operatora. Wówczas sieć liczyła ponad 5,7 tys. stacji, z których większość obsługiwała technologię LTE.

Teraz Marcin Gruszka, rzecznik Play poinformował że telekom uruchomił własny sześciotysięczny nadajnik zlokalizowany na stadionie klubu Korona Kielce.

Play potwierdził jednocześnie, że konsekwentnie i bez przeszkód realizuje postawione przez szefostwo założenia, według których do końca 2018 r. uruchomi tysiąc nowych nadajników działających zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich.

Operator zapowiada także, że do 2020 r. jego własna sieć będzie pokrywała cały teren Polski. To może pozwolić telekomowi na uniezależnienie się od innych dużych operatorów (Plusa, Orange i T-Mobile), z którymi do 2020 r. ma podpisane umowy o wewnętrznym roamingu i korzystaniu z nadajników konkurentów.

 

Przejście na własną infrastrukturę może też uwolnić Play i jego użytkowników od kłopotów technicznych, które pojawiają się w sieci. W czerwcu ub.r. z powodu problemów w wewnętrznym roamingu Play został zmuszony do obniżenia transferu danych internetowych do 1,5 Mb/s. Niedługo później z tych samych powodów abonenci Play napotkali poważne kłopoty z logowaniem się do sieci T-Mobile, Orange i Plusa.

W I kwartale br. Play zanotował wzrost wpływów o 3,6 proc. do 1,64 mld zł oraz 153 mln zł zysku netto (wobec 18 mln zł rok wcześniej). Firma miała 12,4 mln aktywnych klientów, w tym 8,7 mln abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play rozbudowuje własną infrastrukturę, ma 6 tysięcy nadajników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krystian
OO Czy to się przełoży na zasięg Mobile Vikings? :)
9 8
odpowiedź