SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play z siecią 4G LTE Ultra i nowymi taryfami internetowymi

Play ogłosił wprowadzenie do swojej oferty połączenia z interntem w nowej sieci 4G LTE Ultra z prędkością pobierania danych powyżej 200 Mb/s. Operator proponuje też nowe pakiety internetowe w cenach od 29,99 złotych miesięcznie.

Article

Najważniejszą informacją podaną we wtorek przez operatora jest wprowadzenie nowego rodzaju sieci o nazwie 4G LTE Ultra. Ma ona agregować dowolnie dwie lub trzy częstotliwości z czterech, które obecnie posiada Play (800, 1800, 2100 oraz 2600 MHz).

Bartosz Dobrzyński, szef marketingu firmy P4, do której należy Play, podkreślił, że 4G LTE Ultra przyniesie użytkownikom wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość korzystania z internetu w Play przez większą liczbę użytkowników jednocześnie bez zauważalnego spadku przepustowości sieci, kolejną zaś większa odporność infrastruktury na spadki mocy sygnału. 4G LTE Ultra ma oznaczać też szybsze połączenie z internetem. W trakcie konferencji pokazano zarejestrowany wcześniej test przeprowadzony w siedzibie Play wskazujący, że prędkość pobieranie danych w nowej sieci może przekroczyć 200 Mb/s przy tempie wysyłania danych na poziomie 50 Mb/s.

Operator zaznaczył jednocześnie, że 4G LTE Ultra jest obecnie dostępna dla 31 proc. populacji kraju i obejmuje 79 miast powyżej 10 tys. mieszkańców. W planach jest szybka rozbudowa oferowanego obecnie zasięgu. Play zastrzega, ze do korzystania z udogodnień 4G LTE Ultra konieczne jest posiadanie przez użytkownika odpowiedniego sprzętu, a z oferty nowej sieci mogą skorzystać wszyscy nowi klienci operatora oraz obecni użytkownicy ofert abonamentowych.

Przy okazji Play podał listę dostępnych obecnie w jego ofercie urządzeń, które obsługują 4G LTE Ultra. Oto one: iPhone 6s, iPhone 6s plus, Galaxy S6 Edge +, Galaxy A5 (2016), Galaxy S5 Neo, Galaxy Note 4, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Tab S2 (8.0), Galaxy Tab S2 (9.7), HTC One M9, HTC One A9, LG G4, G Flex2, Lumia 950, Lumia 950 XL, Xperia Z3+, Xperia Z4 Tabet, Xepria Z5, Xperia Z5 Compact, Router Netgear AC810S, Router Alcatel Y901.


Oprócz wprowadzenia nowej sieci Play zapowiedział też zmiany w swojej ofercie dotyczącej internetu w abonamencie. Pierwsza propozycja obejmuje umowę wraz z wybranym urządzeniem. W opcji 50 GB (przez 6 miesięcy bez limitu) ceny (zależnie od wybranego sprzętu) wynoszą 39,99, 49,99 lub 59,99 zł na miesiąc. Dostępny jest też abonament Bez limitu GB na zawsze, za który wraz z dowolnym urządzeniem trzeba zapłacić 69,99 zł miesięcznie. Dla użytkowników, którzy posiadają już odpowiedni sprzęt do łączności z internetem operator przeznaczył opcję 30 GB za 29,99 zł miesięcznie oraz taryfę bez limitu w cenie 49,99 zł na miesiąc.

Oprócz tego Play wprowadził umowę, w ramach której użytkownik otrzymuje 10 GB miesięcznie za 10 zł, jednak nie płaci za okresy, w których nie korzysta za połączenia z siecią.


Sieć komórkowa Play na koniec 2015 roku miała 14,15 mln abonentów.

Dołącz do dyskusji: Play z siecią 4G LTE Ultra i nowymi taryfami internetowymi

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MrVik
Zamiast obiecywać ultra prędkości niech się zajmą poprawieniem "zwykłego" LTE w swojej sieci. Jak pokazują badania UKE opublikowane w grudniu 2015 prędkości LTE w Play są średnio dwa razy niższe niż u konkurencji.
odpowiedź
User
Milosz
Liczy się również ilość danych jakie można użyc.
odpowiedź
User
tobiasz
taki ten net, że Plus się reklamuje, że ma dwa czy trzy razy szybszy :)
odpowiedź