SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play stawia na zieloną energię: zweryfikuje dostawców i wdroży nowe technologie

Do końca br. sto procent energii elektrycznej wytwarzanej przez Grupę Iliad (właściciel sieci Play) będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych - deklaruje spółka, podsumowując dotychczasową swoją działalność na polu zobowiązań klimatycznych. W Polsce realizacja tego planu wiąże się m.in. z weryfikacją dostawców, z którymi telekom współpracuje.

Article

W poniedziałek Grupa iliad podsumowała dotychczasową realizację zobowiązań klimatycznych ogłoszonych w styczniu br. Działania w tym zakresie zostały podzielone na trzy etapy, z których pierwszy – korzystanie wyłącznie z zielonej energii - został już zrealizowany na rynkach francuskim i włoskim. Jak informuje Grupa, do końca tego roku, 100 proc. energii elektrycznej wykorzystywanej przez nią do działalności będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych, co oznacza zmniejszenie emisji CO2 o prawie 138 tys. ton od 2021 roku. Jest to równowartością rocznej emisji dwutlenku węgla przez 50 tysięcy samochodów.

Play, który jest częścią Grupy iliad zobowiązuje się także do realizacji tego celu. Plan dojścia do korzystania wyłącznie z odnawialnych źródeł energii w Polsce zakłada weryfikacje dostawców, wdrażanie technologii, które pozwalają na ograniczenie zużycia energii oraz gwarancje pochodzenia energii. W tym zakresie Play od lipca br. współpracuje z firmą Respect Energy. Zakontraktowane poświadczenia energii wyprodukowanej przez instalacje farm wiatrowych i fotowoltaicznych obejmują okres właśnie od lipca. Zakupiony wolumen – jak deklaruje telekom - pokryje w całości zapotrzebowanie Play, które w drugiej połowie tego roku wyniesie blisko 120 mln kWh, a w kolejnym - ponad 250 mln kWh.

Jak mówi Jean Marc Harion, prezes Play - przyszłość planety stała się „globalnym wyzwaniem nie tylko dla obywateli i organizacji międzynarodowych, ale także dla firm”. - Będąc częścią Grupy iliad, zdecydowaliśmy się podjąć konkretne działania, aby zmniejszyć naszą emisję dwutlenku węgla i sprawić, że Polska będzie lepszym i bezpieczniejszym krajem do życia - zapewnia CEO Play.

Proces przejmowania Play przez iliad ruszył we wrześniu 2020 roku: wówczas Play Communications przyjął ofertę przejęcia 100 procent akcji tego operatora przez francuską grupę 

W pierwszej połowie br. P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, zanotował 3,636 mld zł przychodów sprzedażowych, 1,7 mld zł zysku EBITDAaL i 5,3 mld zł zysku netto.  Zysk netto wynika głównie ze sfinalizowania przez telekom w kwietniu br. sprzedaży za 6,7 mld zł swojej infrastruktury pasywnej firmie On Tower Poland, w której 60 proc. udziałów ma Cellnex Telecom, a 40 proc. Grupa iliad.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play stawia na zieloną energię: zweryfikuje dostawców i wdroży nowe technologie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl