SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Playboy' przeprasza za Matkę Boską na okładce

Kierownictwo Playboy Enterprises Inc przeprosiło za opublikowanie na okładce meksykańskiej edycji miesięcznika kobiety wystylizowanej na Matkę Boską. Grudniowy numer magazynu wywołał w Meksyku oburzenie także dlatego, że ukazał się w przeddzień jednego z najważniejszych w tym kraju świąt kościelnych.

Okładka grudniowego wydania meksykańskiej edycji "Playboya" pokazuje modelkę Marię Florencię Onori, która okryta białą szatą stoi na tle witraża. Zdjęciu towarzyszy napis "Kochamy Cię, Mario", a na niektórych fotografiach zamieszczonych wewnątrz czasopisma modelka ma na głowie koronę, trzyma niebieską tkaninę lub siedzi na ozdobnym postumencie.

Czasopismo, które ukazało się w Meksyku w czwartek 11 grudnia w nakładzie 100 tys. egz., wywołało tym większe oburzenie, że następnego dnia w tym kraju obchodzone jest święto Matki Boskiej z Gwadelupy, do której pielgrzymują tysiące ludzi. W odpowiedzi na protesty kierownictwo Playboy Enterprises Inc. w Chicago wydało oświadczenie, w którym ujawniło, że decyzja o opublikowaniu kontrowersyjnej okładki została niezależnie podjęta przez meksykańską edycję czasopisma. "Mimo że celem 'Playboya' w Meksyku nigdy nie było obrażanie kogokolwiek, zdajemy sobie sprawę, że ta fotografia mogła naruszyć czyjeś uczucia, za co szczerze przepraszamy" - napisały władze firmy. Natomiast Raul Sayrols, wydawca meksykańskiej edycji czasopisma, uzasadnił, że zdjęcia miały w założeniu nie przedstawienie Matki Boskiej, tylko oddanie atmosfery epoki Odrodzenia.


Pokaż się światu - Cafe.Wirtualnemedia.pl - portal społecznościowy dla ludzi mediów i reklamy!

Dołącz do dyskusji: 'Playboy' przeprasza za Matkę Boską na okładce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl