SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Player może zaoferować dodatkowe kanały telewizyjne. Polsat i TVP w ofercie?

Choć Player zachęca użytkowników do subskrypcji serwisu Max, to nie rezygnuje z oferowania kanałów linearnych. Co więcej, z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że od wielu miesięcy trwają negocjacje dotyczące rozszerzenia oferty o kolejne stacje z naziemnej telewizji cyfrowej.

11 czerwca w Polsce wystartował serwis streamingowy Max. W jego ofercie są nie tylko treści od HBO, Discovery, ale także TVN i Playera. To na nowej platformie mają być umieszczane premiery. Player skupi się na treściach w modelu AVoD, czyli bezpłatne wideo na żądanie z reklamami,  FAST (darmowe stacje streamingowe, którym towarzyszą reklamy) i TVoD (wypożyczanie pojedynczych tytułów). TVN Warner Bros. Discovery chce, żeby w ciągu roku użytkownicy płatnych pakietów Playera przenieśli się do Max.

Choć nowi użytkownicy nie mogą już wykupić pakietów z kanałami telewizyjnymi czy sportem, to z naszych informacji wynika, że na razie nie ma planów likwidacji tej oferty dla dotychczasowych subskrybentów. Długotrwałym użytkownikom, którzy próbują zaznaczyć rezygnację z subskrypcji, proponowany jest nawet darmowy miesiąc. TVN Warner Bros. Discovery ostateczne decyzje o przyszłości Playera podejmie za kilka miesięcy, kiedy będzie już wiadomo jak Max został przyjęty przez Polaków.

Najważniejsze kanały naziemne w Playerze?

Niedawno Player dołączył do swojej oferty Telewizję Puls. To pierwsza stacja naziemna niezwiązana z TVN Warner Bros. Discovery, która trafiła do serwisu. Platformy cyfrowe, sieci kablowe, zarejestrowane w Polsce serwisy streamingowe z kanałami linearnymi, są zobowiązane do oferowania: TVP1, TVP2, TVP3, TVN, Polsatu, TV4 i TV Puls w swoich pakietach. Spośród platform najważniejszych nadawców, jedynie Canal+ online oferuje wszystkie stacje objęte zasadą must carry, must offer.

Z naszych informacji wynika, że Player prowadzi rozmowy w sprawie dołączenia objętych zasadą must carry, must offer stacji Telewizji Polskiej i Telewizji Polsat. Pisał o tym też Press. Trudno jednak wyrokować, kiedy dojdzie w tej sprawie do porozumienia. Jeśli tak się stanie, to Player zaoferuje: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat i TV4. Po niedawnym dołączeniu TV Puls w Polsat Box Go brakuje: TVP1, TVP2, TVP3 i TVN. W TVP VOD nie ma żadnych obowiązkowych stacji konkurentów (TVN, Polsat, TV4, TV Puls).

Telewizja Polska pytana o stopień zaawansowania rozmów z Playerem, odesłała nas do przesłanego kilka tygodni temu stanowiska. - Nie mamy nic nowego do dodania w tej kwestii. Podtrzymujemy naszą odpowiedź z dnia 15.05: TVP jest w stałym kontakcie z operatorami platform Player oraz Polsat Box Go. O ewentualnych ustaleniach w zakresie programów objętych zasadą must carry, must offer będziemy informować w odpowiednim czasie - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Dział Komunikacji Korporacyjnej TVP.

Jakie kanały w Playerze i Max?

Obecnie użytkownicy Playera mogą za darmo oglądać: TVN, TVN7, TTV, Metro, TV Puls, a także 17 kanałów FAST (TVN Kultowe seriale, TVN Telenowele, TVN Serial o kobietach, TVN Momenty prawdy, TVN Prawo i życie, TVN Szkoła życia, TVN Szpitalne historie, TVN Życie jak w bajce, TVN Talk-show, TVN Usterka, TVN Rajska miłość, TVN w domu, TVN Kryminalne, TVN Rewolucje w kuchni i TVN Moto, TVN Milionerzy i TVN Pora na show).

W płatnych pakietach (nowe osoby nie mogą już ich wykupić) są dostępne dodatkowo: TVN24, TVN24 BiS, Discovery, TVN Turbo, TVN Style, Animal Planet, Travel Channel, Food Network, Discovery Science, Discovery Historia, Discovery Life, ID, DTX, Metro, TLC, HGTV, Cartoonito, Cartoon Network, Cinemax 1, Cinemax 2, CNN, Warner TV, Romance TV, Motowizja, Eurosport 1, Eurosport 2, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4, Canal+ Premium, Canal+ 1, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Family, Canal+ Dokument, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 4, Canal+ Now, HBO, HBO 2, HBO 3, iTVN, ITVN Extra, TVN24 International (trzy ostatnie stacje dostępne poza Polską).

Na platformie Max w pakiecie Podstawowym jest dostępny kanał TVN, a w pakiecie Standardowym dodatkowo: HBO, HBO 2, HBO 3. Paczka Kanały i TV Sport kosztuje 20 zł miesięcznie. Nie można jej wykupić za pośrednictwem dostawców płatnej telewizji. W jej skład wchodzą: TVN24, TVN24 BiS, TTV, TVN7, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, HGTV, TLC, ID, DTX, Travel Channel, Discovery, Cartoonito, Cartoon Network, Animal Planet, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science, Food Network, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2,  Warner TV i Metro. Kanałów naziemnych (TVN, TVN7, TTV, Metro) nie można cofać (catch up TV). Pozostałe można cofnąć do momentu rozpoczęcia odtwarzanego programu. W Playerze kanały telewizyjne można cofać o tydzień.

Dołącz do dyskusji: Player może zaoferować dodatkowe kanały telewizyjne. Polsat i TVP w ofercie?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kto to pisał?
AI po paru głębszych? Czy to googlowskie tłumaczenie anglojęzycznego materiału? Nie macie już nikogo do edycji w takich przypadkach?
5 0
odpowiedź
User
Maly
Schodzicie na psy. Nawet nie chciało się nikomu tego bełkotu zredagować.
0 0
odpowiedź