SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PlayWay szuka nowych pomysłów na gry. Będzie za nie płacić tokenami PWAY, 5 proc. udziału w zyskach

Grupa PlayWay zajmująca się produkcją gier wideo uruchamia platformę Need for Game Idea, dzięki której chce pozyskiwać idee nowych tytułów od pomysłodawców z całego świata. Autorzy koncepcji będą wynagradzani w PWAY, cyfrowych tokenach, docelowo notowanych i wycenianych na giełdach kryptowalut. PWAY będzie nie tylko walutą rozliczeniową z współtwórcami gier z grupy PlayWay, ale również umożliwi zakup unikalnych rzeczy i usług związanych z grami czy wpływ na rozwój platformy.

Article

PlayWay to grupa kapitałowa notowana na giełdzie, która poprzez swoje spółki zależne zajmuje się wydawaniem gier wideo. Firma ma na koncie coraz lepsze wyniki biznesowe. W drugim kwartale br. zanotowała 136,22 mln zł zysku netto, więcej niż w całym ub.r. Jej przychody poszły w górę o 102 proc. do 66,63 mln zł.

5 procent za pomysł na grę

Teraz PlayWay poinformował o uruchomieniu Need for Game Idea, platformy która ma służyć z jednej strony pozyskiwaniu pomysłów na nowe gry wideo od twórców z całego świata, a z drugiej strony integrować i aktywizować społeczność fanów gier grupy m.in. przez możliwość interakcji z deweloperami oraz zakup unikalnych produktów związanych z grami spod znaku PlayWay.

Jak informuje firma po rejestracji w Need for Game Idea, z wykorzystaniem konta na platformie Steam, użytkownicy będą mogli zgłaszać swoje pomysły na gry. Każdy z użytkowników Need for Game Idea będzie mógł zgłosić jeden pomysł, za który otrzyma 1 token PWAY. Autorzy pomysłów wartych zgłębienia będą mogli, po uprzednim kontakcie ze strony Need for Game Idea, zgłosić rozbudowany koncept gry, który następnie zostanie opublikowany w wewnętrznym systemie PlayWay, dostępnym dla spółek deweloperskich grupy.

Według zapowiedzi autor konceptu, po zawarciu umowy przenoszącej prawa autorskie do pomysłu, otrzyma 100 PWAY, jak również gwarancję 5 proc. udziału w zyskach ze sprzedaży gry opartej na zgłoszonym koncepcie, jeśli finalnie zostanie ona zrealizowana oraz wydana.

- Z ponad 70 studiami deweloperskimi wchodzącymi w skład grupy, 70 wydanymi grami i ponad 100 tytułami w produkcji jesteśmy jednym z wiodących, najbardziej aktywnych graczy na globalnym rynku gier wideo – zaznacza w komunikacie Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay. - Nasz sukces nie byłby możliwy bez naszych klientów -graczy wspierających nas nie tylko poprzez zakupy kolejnych tytułów spod znaku PlayWay, ale również interakcje z nami, merytoryczne opinie i wskazówki nt. naszych gier. Chcemy pełniej wykorzystać tą energię i pójść krok dalej, umożliwiając społeczności graczy, dzięki Need for Game Idea, zgłaszanie własnych pomysły na gry. Koncept ten, m.in. dzięki wykorzystaniu technologii blockchain ma globalny potencjał i może stać się jednym z filarów rozwoju Grupy PlayWay.

Czytaj także: W CD Projekt Red praca obowiązkowo sześć dni w tygodniu, żeby skończyć „Cyberpunk 2077”

Kluczowym składnikiem w Need for Game Idea jest PWAY, oparty o Ethereum token, stworzony specjalnie na potrzeby platformy PlayWay. PWAY ma wyróżniać m.in. z góry określona podaż tokenów wynosząca 42 111 111 sztuk.

– Nasz koncept wyklucza kolejne emisje tokenów, ich liczba, niezależnie od rozwoju projektu Need for Game Idea, pozostanie niezmienna - informuje Marek Parzyński, prezes spółki Pway z Grupy PlayWay. - Nie zakładamy sprzedaży już wyemitowanych tokenów, będą one służyć przede wszystkim wynagradzaniu autorów pomysłów i koncepcji gier, nie wykluczamy również wykorzystania go do rozliczeń z podmiotami współpracującymi z platformą i Grupą PlayWay. Zakładamy, iż w perspektywie kilku miesięcy od startu platformy PWAY będzie notowany na co najmniej jednej z giełd kryptowalutowych, co umożliwi wygodną sprzedaż i zakup tokenu. Sam PWAY ma służyć m.in. zakupowi, za pośrednictwem platformy Need for Game Idea unikalnych, atrakcyjnych dla graczy produktów, takich jak np. wspólna eksploracja naszych gier z ich twórcami, rozmowy z deweloperami, możliwość zaawansowanej personalizacji postaci w grach, umieszczenia swojego imienia i nazwiska w credits’ach gry. Chcemy, by katalog tych produktów rozwijał się stosownie do oczekiwań użytkowników platformy. Posiadacze PWAY będą również mogli mieć wpływ na rozwój platformy, decydując o wdrożeniu poszczególnych rozwiązań.

Przedstawiciele grupy PlayWay wskazują, że rozwój platformy będzie w dłuższym okresie finansowany z udziału w zyskach gier stworzonych w oparciu o koncepty pozyskane za pośrednictwem Need for Game Idea. Platforma ma pobierać od deweloperów z grupy PlayWay 6 proc. zysków ze sprzedaży gier, by następnie przekazać, w tokenach PWAY, które platforma będzie skupować z rynku według ściśle określonych zasad, równowartość 5 proc. zysków z gier ich pomysłodawcom.

Czytaj także: Simulamobile zapowiada grę na motywach biblijnych. Gracze zbudują Arkę Noego

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PlayWay szuka nowych pomysłów na gry. Będzie za nie płacić tokenami PWAY, 5 proc. udziału w zyskach

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pomysłodawca
Jestem jedną z osób, które wymyśliły dla nich platformę, tokenizacje firmy i całą otoczkę. Jednak odszedłem po tym jak okazało się, że chcą ludzi oszukiwać. Nie dajcie się nabrać na te brednie. To jest jeden wielki SCAM! Pomysł
jest kluczem do s
odpowiedź
User
Pomysłodawca
Jestem jedną z osób, które wymyśliły dla nich platformę, tokenizacje firmy i całą otoczkę. Jednak odszedłem po tym jak okazało się, że chcą ludzi oszukiwać. Nie dajcie się nabrać na te brednie. To jest jeden wielki SCAM! Pomysł
jest kluczem do sukcesu na rynku gier komputerowych!
odpowiedź