SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PLL LOT będzie współpracował z izraelskim EL AL

Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) i izraelski EL AL podpisały memorandum rozpoczynające współpracę między przewoźnikami w zakresie sprzedaży, operacji i szkolenia. Porozumienie ma doprowadzić do podpisania umowy code-share i zbadania innych obszarów potencjalnego partnerstwa, żeby wzmocnić relacje między Izraelem a Polską.

fot. materiały prasoweArticle

"Izrael i Polskę łączy długa i wspaniała historia współpracy i partnerstwa. Bardzo się cieszę mogąc w imieniu LOT-u podpisać memorandum z EL AL, jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych linii lotniczych na świecie. Od tego momentu będziemy pracować ręka w rękę by wykorzystać wszystkie synergie między naszymi liniami. W ten sposób zaoferujemy naszym pasażerom jeszcze lepszy serwis i usługi, znacząco przyczyniając się do rozwoju relacji między naszym krajami. LOT i EL AL są podobne w wielu aspektach, m.in. floty, siatki połączeń czy skali wykonywanych operacji. Od początku rozmów na temat potencjalnego partnerstwa, współpraca wydawała nam się naturalna i nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy ją nawiązać dla dobra naszych pasażerów" - powiedział prezes LOT-u Rafał Milczarski.

W oparciu o podpisany list intencyjny linie zamierzają nawiązać współpracę code-share. Będzie obejmowała wybrane trasy między miastami w Izraelu i w Polsce – zarówno jeśli chodzi o bezpośrednie połączenia między krajami, jak i połączenia przez wspólne węzły przesiadkowe. Porozumienie zakłada też, że przewoźnicy będą rozwijać wspólne usługi pasażerskie, żeby zapewnić klientom jak najwięcej możliwości podróżowania i jak najsprawniejszą obsługę pasażerską i bagażową na lotniskach. Linie wyraziły wolę wzmocnienia współpracy również w obszarze wspólnych aktywności marketingowych i promocyjnych, podano również.

"Cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z LOT-em. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ruch pasażerski między Izraelem a Polską znacząco wzrósł. Planowany code-share pozwoli nam zaoferować jeszcze więcej opcji naszym pasażerów. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym partnerstwem i z pewnością wspólnie zbadamy każdy obszar potencjalnej współpracy" - dodał wiceprezes EL AL do spraw handlowych i branżowych Michael Strassburger.

Kolejnym krokiem po podpisaniu listu intencyjnego będzie analiza obszarów potencjalnej współpracy i przygotowanie umów definiujących zakres wspólnych działań, jakie zostaną wdrożone w najbliższej przyszłości, podsumowano.

EL AL, narodowy przewoźnik Izraela, który powstał w 1948 roku, oferuje największą liczbę bezpośrednich połączeń z i do Izraela. EL AL lata na 36 kierunkach z Izraela, oferując setki połączeń w ramach umów code-share z innymi przewoźnikami. Cała flota EL AL to samoloty marki Boeing. We wrześniu 2017 roku, wraz z przylotem pierwszego z szesnastu zamówionych Boeingów 787-9 Dreamliner rozpoczął się proces odnowienia floty przewoźnika.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,856 proc. akcji) oraz TFS Silesia (0,144 proc. akcji).

PLL LOT miały ponad 6,8 mln pasażerów w 2017 r., co oznaczało wzrost o ok. 25% r/r.

 

Dołącz do dyskusji: PLL LOT będzie współpracował z izraelskim EL AL

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zak
Dziękuję, nie skorzystam z el al, wolę już Quatar czy Emirates
odpowiedź