SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plotki i erotyka w nowych serwisach Agory

Pod koniec marca Agora uruchomiła dwa nowe serwisy internetowe - Plotek.pl oraz Limetka.pl, które mają funkcjonować jako osobne marki.

Plotek.pl to serwis w którym użytkownicy znajdą – jak sama nazwa wskazuje - plotkarskie informacje ze świata gwiazd. Witryna przypomina podobne serwisy uruchomione przez portal o2.pl – Pudelka i Egoistów.

Z kolei Limetka.pl to witryna erotyczna prowadzona w formie blogu na której znaleźć można zabawne informacje na temat seksu, wzbogacone zdjęciami, a czasami krótkimi filmami wideo, podobnymi do tych umieszczanych w serwisach typu Wrzuta.pl.

- Chcemy sprawdzić, jaka jest popularność tego typu treści w internecie. Z analizy struktury konsumpcji internetu wynika, że znaczna część internautów korzysta z serwisów z newsami o gwiazdach i serwisów o charakterze satyryczno-erotycznym – opowiada nam o przyczynach uruchomienia witryn Tomasz Józefacki, dyrektor portalu Gazeta.pl.

- Pudelek i Wrzuta to najszybciej rozwijające się serwisy społecznościowe o2.pl, które generują dla tego portalu najwięcej użytkowników więc decyzja o skopiowaniu tego pomysłu wydaje się naturalna. Treści z zakresu tak zwanej miękkiej erotyki to oczywiście najbardziej rozpowszechnione i popularne wśród użytkowników pliki multimedialne – komentuje Rafał Oracz, dyrektor generalny CR Media Consulting.

- Moja obawa dotyczy tylko tego, czy te wszystkie zabiegi nie spowodują jednak pewnej schizofrenii na portalu Agory, który ze względu na swoją dotychczasowa pozycję ciągle jest jednak przede wszystkim portalem informacyjnym. – podkreśla Oracz.

Wątpliwości czy nowe serwisy pasują do obecnego wizerunku portalu Gazeta.pl, rozwiewa jednak Tomasz Józefacki podkreślając, że Plotek.pl i Limetka.pl nie są wortalami Gazety.pl, lecz stanowią oddzielne marki. - To nowe produkty, których związek z portalem polega jedynie na ich promocji – tłumaczy nam Józefacki.

Plotek i Limetka to nie jedyne nowości przygotowane przez Pion Internetu Agory. W ciągu najbliższych tygodni uruchomione zostanie kilka kolejnych serwisów nad którymi obecnie trwają prace. - Chcemy, aby Gazeta.pl była silniej reprezentowana w kategorii „Kultura i Rozrywka”, z naciskiem na Rozrywkę - podkreśla Józefacki. Nie jest wykluczone, że portal będzie dokonywał także przejęć istniejących serwisów internetowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plotki i erotyka w nowych serwisach Agory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl