SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus obniża dodatkowe opłaty za roaming. 3 grosze za rozmowy wychodzące i przychodzące

Sieć Plus obniżyła dodatkowe opłaty za rozmowy wykonywane przez użytkowników w ramach roamingu w Unii Europejskiej. Operator pobiera obecnie 0,03 zł za minutę połączenia wykonanego lub odebranego, a wymiana gigabajta danych z internetem kosztuje 3,73 zł.

Article

Dodatkowe koszty przy połączeniach w roamingu na terenie Unii Europejskiej dla niektórych użytkowników Plus wprowadził w połowie br. uzyskując na to zgodę ze strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Wcześniej, w czerwcu ub.r. w UE zniesiono dodatkowe koszty połączeń roamingowych wprowadzając zasadę Roam Like At Home (RLAH).

Dodatkowe opłaty, jak zapowiedział wówczas Plus nie będą dotyczyły wszystkich abonentów. Chodzi jedynie o tych, którzy w ciągu 30 dni obserwacji prowadzonych przez operatora będą przebywać dłużej w krajach unijnych niż w Polsce, lub w przeciągu miesiąca bardziej intensywnie niż w Polsce będą korzystać z usług roamingowych przebywając za granicą w UE.

Wprowadzając dodatkowe opłaty Plus ustalił je zgodnie z granicami wyznaczonymi w decyzji UKE. Wynosiły one 0,07 zł za minutę połączenia wychodzącego, 0,05 w wypadku połączenia przychodzącego oraz 4,66 zł za 1 GB danych wymienionych z internetem.

Stawki w dół

Teraz Plus poinformował, że od 10 października ub.r obniżył dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz usług wykonywania i odbierania połączeń głosowych w roamingu.

Nowe stawki wynoszą 0,03 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego, 0,03 zł za minutę odebranego połączenia głosowego oraz 3,73 zł za każdy GB transmisji danych. Za wiadomości SMS i MMS w dalszym ciągu nie są przewidziane dodatkowe opłaty.

Jak zaznacza operator wprowadzone zmiany dotyczą:

W przypadku ofert kontraktowych – klientów, którzy od 25 maja br. zawarli umowę na usługi w ramach ofert Plus Abonament, Plus MIX, Plush ABO lub Plus dla Firm. Podobnie jak dotychczas, nie będą oni ponosili dodatkowych opłat od razu, lecz jeśli w 30-dniowym okresie obserwacji będą więcej korzystać z usług w roamingu UE lub będą częściej przebywać w krajach UE, to wówczas dodatkowe opłaty zaczną być im doliczane.

W przypadku ofert na kartę - wszystkich użytkowników tych usług. W dalszym ciągu klienci usług na kartę korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE, a abonenci, którzy mają w Polsce pakiety internetowe z tzw. lejkiem otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w UE. W ramach powyższych pakietów dodatkowe opłaty wynikające z decyzji prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.

Możliwość stosowania dodatkowych opłat do usług świadczonych w roamingu została przewidziana w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie roamingu wewnątrz Unii. W przypadku, gdy operator nie jest w stanie odzyskać swoich całkowitych rzeczywistych i prognozowanych kosztów świadczenia wspomnianych usług, może wystąpić z wnioskiem do krajowego organu regulacyjnego o udzielenie zezwolenia na stosowanie dodatkowej opłaty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus obniża dodatkowe opłaty za roaming. 3 grosze za rozmowy wychodzące i przychodzące

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl