SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet światłowodowy od Plusa także na łączach Orange Polska, dostępny w 3,2 mln domów więcej

Usługa internetu światłowodowego od sieci Plus (należącej do Cyfrowego Polsatu) będzie teraz świadczona także na części łączy Orange Polska. Dzięki temu jej zasięg ma wzrosnąć pond dwukrotnie, o 3,2 mln gospodarstw domowych. Oferta funkcjonuje pod marką Plus Internet Stacjonarny.

czekaj...Article

Dotychczas Plus Internet Stacjonarny, czyli internet światłowodowy o prędkości do 1 Gb/s oferowany przez sieć Plus, był świadczony na łączach Netii (która tak jak operator Plusa należy do Cyfrowego Polsatu) docierających do prawie 2,7 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 800 największych biurowców.

W czwartek operator Plusa poinformował, że usługa została udostępniona także na łączach Orange w tzw. gminach regulowanych, czyli tych, w których decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej pomarańczowy telekom musi udostępniać swoją infrastrukturę innym operatorom.

W efekcie zasięg usługi wzrośnie o 3,2 mln gospodarstw domowych (czyli ponad dwukrotnie), z czego prawie 0,5 mln jest podłączona do światłowodu, a pozostałe są obsługiwane przez inne technologie kablowe. Operator Plusa szacuje, że będzie dostępna dla 39 proc. gospodarstw domowych w całej Polsce.

Plus Internet Stacjonarny na łączach Netii od ponad roku

Usługa Plus Internet Stacjonarny została wprowadzona do sprzedaży w grudniu 2018 roku. Obejmuje trzy opcje prędkości (do 150 Mb/s, 500 Mb/s oraz do 1 Gb/s) oraz trzy główne warianty (dla mieszkania, domku i małych firm). Jest dostępna dla klientów indywidulanych i małych firm z segmentu SOHO oraz uwzględniana w programach rabatowych SmartDom i SmartFirma grupy Cyfrowy Polsat.

Ofertę wprowadzono, po tym jak Cyfrowy Polsat w połowie 2018 roku przejął 66 proc. akcji Netii za ok. 1,3 mld zł.

Na koniec września ub.r. grupa Cyfrowy Polsat miała sprzedanych 17,27 mln jednostkowych usług (RGU), co wobec 16,85 mln rok wcześniej daje wzrost o 2,5 proc. Liczba sprzedanych usług internetowych w modelu abonamentowych zmalała rok do roku o 0,4 proc. do 1,8 mln.

Natomiast Orange Polska nie tylko udostępnia część swojej infrastruktury do internetu szerokopasmowego zgodnie z decyzją UKE, lecz także sprzedaje do niej dostęp na zasadach komercyjnych. W połowie 2018 roku telekom zawarł taką umowę na 10 lat z T-Mobile Polska, który na początek zapłacił mu 275 mln zł.

W oparciu m.in. o łącza konkurenta T-Mobile zaczął oferować internet światłowodowy, który znalazł się w ofercie abonamentowej Magenta 1 wprowadzonej na rynek w połowie ub.r.

Dołącz do dyskusji: Internet światłowodowy od Plusa także na łączach Orange Polska, dostępny w 3,2 mln domów więcej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WidzJacek
A po co mi 1Gb/s?
odpowiedź