SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus obniżył stawkę MTR dla Play do 0,0826 zł/min

Polkomptel, operator sieci Plus, obniżył od 1 stycznia 2013 r. stawkę MTR Polkomtel w relacji ze spółką P4, operatorem sieci Play, podała spółka w komunikacie.

Plus obniżył stawkę MTR dla Play do 0,0826 zł/min

Polkomtel w sposób bezwarunkowy wykonał decyzję prezesa UKE zobowiązującą do stosowania od dnia 1 stycznia 2013 r. stawki MTR w wysokości 0,0826 zł./min.

"Informujemy, że dziś, czyli 17 stycznia 2013 roku Plus doręczył operatorowi sieci Play podpisany przez siebie aneks do Umowy interkonektowej zawartej pomiędzy P4, a Polkomtel, w którym Polkomtel jednostronnie obniża stawkę MTR Polkomtel w relacji z P4. W doręczonym P4 dokumencie jako datę, od której obowiązują nowe stawki w rozliczeniach między Polkomtel a P4, podany jest dzień 1 stycznia 2013 r. Zgodnie z decyzją regulacyjną Prezesa UKE (Decyzja SMP) stawka ta wynosi 0,0826 zł za minutę" - czytamy w komunikacie.

Podpisany przez Polkomtel aneks wprowadza obniżkę stawki MTR Polkomtel w relacji z P4 bez jednoczesnej zmiany stawki MTR P4. W ten sposób Polkomtel w sposób bezwarunkowy wykonał decyzję Prezesa UKE zobowiązującą do stosowania od dnia 1 stycznia 2013 r. stawki MTR w wysokości 0,0826 zł./min, podano także.

"Polkomtel zdecydował się na jednostronną zmianę swojej stawki MTR względem Play, ponieważ P4 dotychczas nie podpisał aneksu, który obniżał stawkę MTR Polkomtel i jednocześnie stawkę MTR P4. Aneks taki, podpisany przez przedstawicieli Plusa został doręczony w dniu 21 grudnia 2012 r. do operatora sieci Play i do dziś bezskutecznie czekaliśmy na jego podpisanie przez P4" - czytamy dalej.

Spółka poinformowała także, że jest jest w trakcie procesu podpisywania stosownych aneksów do umów interkonektowych ze wszystkimi pozostałymi operatorami. Większość z nich jest już podpisana przez obydwie strony, a pozostałe przez jedną i są finalizowane przez drugiego partnera.

Polkomtel jest w Polsce liderem w zakresie podpisanych krajowych umów roamingowych. Obecnie na sieci Plus działa dziewięciu operatorów, zarówno MVNO jak np. Lycamobile, jak i np. infrastrukturalny operator sieć Play.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus obniżył stawkę MTR dla Play do 0,0826 zł/min

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dzwonnik
Pragnieniem klentów sieci jest, aby obniżka stawek MTR pociągnęła obniżkę stawek za połączenia, a szczególnie wyrównanie dla połączeń kierowanych do innych sieci.
odpowiedź